Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mescid’i Aksa için meydanlardayız!

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Beyazıt Meydanı’ndan protesto edildi.

Siyonistler, geçtiğimiz günlerde Mescid-i Aksa’da yaşanan saldırının ardından camiyi ibadete kapattı. 1967 yılından beri ilk kez cuma namazının kılınmadığı caminin girişine dedektörler koyan İsrail, Mescid-i Aksa’yı adeta bir hapishaneye çevirdi. İsrail askerleri durumu protesto eden Müslümanları kurşunlarla durdurmaya çalışırken Siyonist medya Mescid-i Aksa’nın tamamen işgal edilmesi için kamuoyu oluşturuyor.

Yaşananlara tepki gösteren binlerce kişi, Anadolu Gençlik Derneği’nin İstanbul Beyazıt Meydanı’nda düzenlediği protestoya katıldı. “Kızgınlık Cuması” protesto gösterisine birçok STK’nın yanı sıra İHH İnsani Yardım Vakfı da destek verdi. Marşlar ve ezgilerle başlayan programda sık sık “Kahrolsun İsrail” sloganları ve tekbir sesleri yükseldi.

mescidi-aksa-isgali-protestosu-fotograflari-3.jpg

“Yeryüzünün her yanında Ebabil Kuşları hazır bekliyor”

Meydanda coşkulu kalabalığa seslenen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Beyazıt Meydanı’nın nice direnişlere şahitlik yaptığını belirtti ve “Bu meydanlarda bir araya gelen binler, ümmet coğrafyasının birçok noktasında mazlumlar için kanını akıttı” dedi. Yıldırım, konuşmasının devamında 15 Temmuz’da Türkiye halkının kurşunların üzerine yürüğü gibi bugün de aynı hissiyatta olan Filistinlilerin İsrail kurşunlarının üzerine cesaretle yürüdüğünü söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:

“Filistinli kardeşlerimiz, canları pahasına Mescidi Aksa’yı koruyorlar. Üzerlerine kurşun yağıyor, yerlerde sürünüyorlar. Ama yine de Mescidi Aksa’ya girmenin yolunu arıyorlar. Türkiye’nin her yanında ve dünyada Müslümanlar ayağa kalktı. Gazze, Pakistan, Endonezya ayakta. Yeryüzünün her yanında Ebabil Kuşları taşlarını Siyonistlere atmak üzere hazır bekliyorlar.

bulent-yildirim-1.jpg

“Kadınlarımızı öldürüyorlar”

İsrail Mescidi Aksa’yı yıkacakmış! Müslümanları Mescidi Aksa’ya sokmayacakmış ve orayı ikiye bölecekmiş. Allah’ın izni ile biz seni yıkacağız İsrail! Filistin’den o topraklardan seni kovacağız.

Kardeşler bu uzun soluklu bir yürüyüş ve bedeli ağır. Kadınlarımızı öldürüyorlar, kızlarımızın başına basıyorlar ve dünyaya bu görüntüyü kasıtlı olarak servis ettirerek; ‘İşte siz busunuz!’ diyorlar. Bir gün gelecek o ayakları kesmesini de bileceğiz. İki tane şehidimiz var şuanda. Onlarca da yaralımız var. Ama unutmayın. Mescidi Aksa ve etrafı bereketlidir. Mescidi Aksa’dan ve etrafından nice mücahit çıkar ve o ayakları kırar Allah’ın izni ile.  

bulent-yildirim-3.jpg

‘One Minute’ler, Mavi Marmara’lar ve Kudüs Mitingleri

Erbakan hoca ne diyordu? ‘Heyecan, heyecan, heyecan!’ İnşallah bu ülkede daha nice ‘One Minute’ler olur, Mavi Marmara’lar olur ve Kudüs Mitingleri olur. Şimdi ellerimizi kaldırarak İsrail’e mesaj veriyoruz: ‘Düşmanım bana ne yapabilir ki, ben cenneti yüreğimde taşıyorum. Sürgün edilmem seyahat, hapsedilmem halvet, öldürülmem ise şehadettir!’”

mescidi-aksa-isgali-protestosu-fotograflari-5.jpg

Yıldırım’ın ardından çeşitli STK Temsilcileri de konuşmalarını gerçekleştirdi. Program, Muhammet Emin Yıldırım’ın duası ile son buldu.

İsrail İşgalinin Tarihi

İsrail’in Kudüs’e yönelik ilk hamlesi 1948 yılında oldu. Şehrin batı bölgelerini işgal eden Siyonistler, 1967 yılında ise Mescid-i Aksa’nın da içerisinde bulunduğu doğu bölgesini hedef aldı. 1969 yılında Siyonistlerin düzenlediği sabotajla tahrip edilen camiye yönelik saldırılar, bir yıl sonra yerini sözde arkeolojik kazılara bıraktı. Çeşitli bahanelerle Mescid-i Aksa’nın altını ve çevresini kazan Siyonistler, birçok sahabe mezarı başta olmak üzere İslam aleminin değerlerini yok etti.

Sadece Mescid-i Aksa’nın kendisiyle yetinmeyen Siyonistler çevredeki Arap yerleşimcilerin evlerini çeşitli yollarla alarak Yahudilere tahsis etti. Bölgedeki Müslümanları tasfiye etme sürecini hızlandıran Siyonistler, 2000 yılında Kudüs’ü “İsrail’in ebedi başkenti” ilan etti. O tarihten itibaren günün belirli saatlerinde Yahudi grupların cami haremine girmelerine güvenlik desteği ile göz yumulmaya başlandı.

2000 yılından sonra Müslüman mahalleleri boşaltan Siyonistler, birçok bölgedeki evleri de ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkmaya başladı. 2011 yılında başlayan Arap Süreci ile bölgedeki boşluğu dolduran İsrail, adım adım işgalin son basamağına doğru ilerliyor.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bugüne 5 milyon Yahudi’yi Filistin’e yerleştiren Siyonistler 7 milyon Müslüman’ı da topraklarından etti. Kudüs’ü başkent ilan eden Siyonistlerin arzusu Filistin topraklarının tamamının Yahudileştirilmesi.

İnsan Hakları Kategorisine Son Eklenen Haberler

Moro İzleme Heyeti, yıllık raporunu yayınladı
İçerisinde İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç’un da bulunduğu Moro Barış Süreci Bağımsız İzleme Heyeti, 4’üncü Yıllık Raporunu yayınladı.
31.07.2017
Mescid’i Aksa için sesimizi yükseltelim!
Eyüp Buluşmaları kapsamında 55 hoca, âlim ve akademisyenin Mescid-i Aksa işgalini protesto amacıyla hazırladığı bildiri, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın da katılımıyla kamuoyu ile paylaşıldı. Bildiride, Mescid’i Aksa’daki işgalin kabul edilemez olduğu vurgulandı.
21.07.2017
Mescid’i Aksa için meydanlardayız!
İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Beyazıt Meydanı’ndan protesto edildi.
21.07.2017

SON HABERLER

 • 25 yıldır ümmete kurban
  31.07.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 yıldır olduğu gibi bu yılda yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için dünyanın 106 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Suriyeli öğretmen protez bacağına İHH ile kavuşuyor
  22.08.2017
  Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleşen bombalanma sonucu iki bacağını da kaybeden Suriyeli öğretmen Nağan Elvan'a protez takılması için İHH İnsani Yardım Vakfı, AID ve Kuveyt Beyt-ül Zekat Kurumu harekete geçti.
 • İHH'dan Suriye'deki engellilere destek
  22.08.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'deki kamplarda ve hasta bakım evlerinde yaşayan bedensel engellilere tekerlekli sandalye dağıttı.
 • İHH’dan selin vurduğu Nepal’e acil yardım
  19.08.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı, günlerdir yağan yağış sonrasında sel felaketine maruz kalan 2 bin Nepalli’ye acil yardım malzemesi ulaştırdı.
 • Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı
  17.08.2017
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın acil durumlarda Türkiye ve dünya genelinde meydana gelebilecek afetlere hızlı müdahale edebilmek amacıyla Bursa’da inşa ettiği Marmara Afet Koordinasyon Merkezi, Marmara Depremi’nin yıl dönümünde dualarla hizmete girdi.