Milli Rallici Burcu Çetinkaya Suriyelileri ziyaret etti
Çetinkaya, ülkelerindeki olaylar sırasında ailelerini kaybeden ve Türkiye sınırına yakın kamplara sığınan Suriyelilere moral verdi. İHH tarafından desteklenen hastaneleri de ziyaret eden Çetinkaya bombardımanda yaralanmış masum halkı dinledi.
Ortadoğu, Suriye 24.07.2013

Milli rallici, ‘Uzaktan bakarak yaşamakla, televizyondan seyretmek çok farklı, burada görmek farklı; yanı başınızda komşunuz olan dostlarınızın, kolu kopmuş annelerin, bacağında şarapnel parçaları olan ufacık çocukları görünce suçu nedir diye düşünüyor insan’ dedi.

İHH’nın Suriyeliler için oluşturduğu fırında konuşan Çetinkaya şunları söyledi: ’Zulme uğrayan insanlara üretilen ekmekten bir parça paylaştık, İHH’ da çalışan tüm gönüllü dostların emekleri biraz olsun içimi rahatlattı. Zulme uğrayan herkese yardım etmek bizim boynumuzun borcudur. Hepimiz elinden geldiği kadar yardım etmeli.’

Sizi en çok etkileyen şey nedir sorusu üzerine Çetinkaya, “bir ihtiyacınız var mı sorusuna bir selam vermeniz bile yeterli cevabı beni etkiledi” diye konuştu

Milli rallici Çetinkaya; Aynı şekilde Reyhanlı’da patlayan bomba sonucunda yaralanan ve hayatını kaybeden Türkiye vatandaşların ailelerinin acısı gerçekten çok büyük ama bir acı bir diğer acıyı görmezden gelmemize engel olmamalı’ dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.