Minik ellerin örgüleri Suriyeli çocukları ısıtacak
Kış aylarında soğuktan üşüyen Suriyeli çocuklara üzülen Polatlı Poyraz Ortaokulu öğrencileri annelerinin ile birlikte ördüğü yüzlerce atkı, bere, yelek, kazak İHH ekipleri tarafından İdlip bölgesindeki çadırkentlerde dağıtıldı.
Türkiye 27.02.2014

Türkiye'nin barınak, yakacak, gıda ve kıyafet yardımı için seferber olduğu Suriyeliler için bu kez minik yüreklerin soğuğun üşüttüğü kardeşleri için harekete geçti.

Kızlı erkekli 50 öğrenci, 0-7 yaşlarındaki Suriyeli çocuklar için müzik derslerinde, teneffüs aralarında ellerinden iplerle şişleri eksik etmeyip kışlık kıyafetler ördü.

Okullarından ve ödevlerinden arta kalan zamanlarda da, anneleri ile birlikte örgülerine devam eden ortaokulu öğrencilerinin el emekleri İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezine gönderildi.

Örgülerde birlikte öğrencilerin gönderdiği notlar Suriye'nin çocuklarına tercüme edildi. Yazılanlar okunduğunda ise çadırkentte zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli çocuklar, örgülerden daha çok mektupların kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.