Minik ellerini yetim kardeşlerine uzattılar
Minik ellerini yetim kardeşlerine uzattılar
Türkiye 04.02.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen ortaklığında devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Avcılar Abdulkadir Öztemir Anaokulu öğrencilerinin velileriyle paylaşıldı.

Projeye ilgi gösteren aileler, çocukların gelişimi ve sosyal sorumlulukları öğrenebilecekleri bu güzel projeye çocuklarının dahil olmasını kabul etti.

Programa katılan aileler, toplantı esnasında yetim kardeş başvurusu yaparak, Etiyopya ve Türkiye’den 2 yetimin bakımını üstlendi.

Projenin çocukların gelişimlerine çok etkili olacağını belirten aileler, en kısa zamanda yetim kardeş sayısını artırmaya çalışacaklarını dile getirdi.


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.