Minik yüreklerden anlamlı çağrı
Gazze’deki iki yetimi kardeş edinerek, harçlıklarından topladıkları paralarla bütün ihtiyaçlarını karşılayan Çınar Koleji’nin minik öğrencileri, kardeşleri için endişeleniyor. Minik yürekler, İsrail s
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 30.12.2008

Son günlerde Filistin’de yaşanan gelişmeler herkesi derinden üzerken Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri daha da derin bir üzüntü içerisindeler. Vakfımızın yürüttüğü yetim projesi kapsamında, Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri kardeşleri için büyük endişe duyuyor ve İsrail saldırılarının bir an önce durdurulmasını istiyor.

Yaklaşık beş ay önce Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Başakşehir’deki Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla her ay düzenli olarak kardeşlerine yardım ediyordu. Kardeşlerini bugüne kadar hiç görmeyen ama fotoğraflarından tanıyan öğrenciler, son günlerde Gazze’de yaşanan gelişmeler karşısında büyük endişe içerisindeler.

Sınıf başkanı Zehra Yıldırım konu ile ilgili olarak duygularını şöyle ifade ediyor: “Onlar açlarmış, yiyecek bulamıyorlarmış. Okulları bombalanmış. Çok üzülüyorduk. Onlara yardım ettiğimiz için çok mutluyduk ama şimdi yine üzülüyoruz. İsrail’den kardeşlerimize dokunmamasını istiyoruz. Atılan her bomba sanki bize atılıyor.”

Çınar Koleji’nin minik yavruları şimdi yetim kardeşleri Ela ve Abdullah’ı sınıf arkadaşları gibi düşünüyor ve yüreklerinde yaşatıyorlar. Onlar için dua ediyorlar.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.