Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Minik yüreklerden Suriyeli annelere anlamlı ziyaret

Elazığ’da bir grup anaokulu öğrencisi, Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Anneler Günü dolayısıyla öğretmenleri ve anneleri eşliğinde kentin kenar mahallelerinde yaşayan Suriyeli anneleri evlerinde ziyaret edip, getirdikleri çiçek ve hediyeleri verdi.

Elazığ’da bir grup anaokulu öğrencisi, Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Anneler Günü dolayısıyla öğretmenleri ve anneleri eşliğinde kentin kenar mahallelerinde yaşayan Suriyeli anneleri evlerinde ziyaret edip, getirdikleri çiçek ve hediyeleri verdi.

Elazığ’da bir grup anaokulu öğrencisi, Anneler Günü dolayısıyla ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve kentte yaşayan Suriyeli anneleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Ziyarette konuşan anaokulu öğretmeni Ayşenur Şahin, tüm savaşlardaki gibi Suriye'deki savaşın en büyük mağdurlarının da kadın ve çocuklar olduğunu söyledi.

Suriyeli anneleri ziyaret ederek acılarını paylaşmak istediklerini dile getiren Şahin, ''Nasıl evlat sahibi olmak anne için en güzel duygu ise o evladı kaybetmek de en dayanılmaz duygudur. Bu iki duyguyu da tatmış, anne olmanın gururunu ve evlatlarını kaybetmiş olmanın derin hüznünü yaşamış annelerimizi ziyaret ettik, acılarını paylaştık" dedi.

8 çocuk annesi Suriyeli Fatma Seyyid Ali, ülkelerindeki savaşta yaklaşık 5 ay önce 6 çocuğunun yaşamını yitirdiğini belirterek, geriye kalan 2 çocuğu ve eşi ile Türkiye'ye sığındıklarını anlattı.

Rejim güçlerinin yaşadıkları kasabayı bombardımana tutması sonucu yaşları 2 ile 11 arasında değişen 6 çocuğunu toprağa verdiğini dile getiren Ali, "Uçak saldırısında hepsi şehit oldular. Onlar için ağlamadığım bir gün yok. Şu an Muhammed ve Yunus adında 2 çocuğum var" dedi.

Türkiye'de 2 çocuğu ile güven içerisinde yaşadıklarını aktaran Ali, anaokulu öğrencilerinin bu anlamlı ziyaretinin birkaç dakikalığına da olsa acısını unutturduğunu kaydetti ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Türkiye’den 525 bin kişiye temiz su
  21.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı içerisinde 22 ülkede bin 311 adet su kuyusunu hizmete açtı. Yıl içerisinde açılan su kuyuları ile birlikte 525 bin kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
 • İHH’dan Bosna Hersek’teki mültecilere yemek dağıtımı
  19.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'in Bihaç şehrinde bulunan Lipa kampında yaşam mücadelesi veren mültecilere yemek dağıttı.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.