Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Haberler

Mısır Haberleri

Ses Ver, Özgür Olsunlar!
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Mısır hapishanelerinde mahpus bulunan genç, yaşlı, kadın ve erkek binlerce insanın en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşması için meşalelerle Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Mısır’daki ‘Zulme Dur De!’
İstanbul'daki Mısır Başkonsolosluğu önünde yapılan eylemde İHH’nın yanı sıra çeşitli STK'ların katılımıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada, Mısır’daki idamların bir an evvel durdurulması istendi.
Mısır’daki idam kararları protesto edildi
İHH İnsani Yardım Vakfı üyeleri Eminönü ve Üsküdar iskelelerinden hareket eden teknelerle Bebek'te bulunan Mısır Konsolosluğu'na önlerine gelerek Mursi ve İhvan üyelerine verilen hukuksuz idam kararlarını protesto etti.
18 Aralık 2010: Arap Baharının Başlangıcı
İlk olarak 18 Aralık 2010 tarihinde Tunus’ta başlayan protestolar, domino etkisi göstererek benzer sorunlar yaşayan Arap dünyasına yayılmıştır.
Mısır'da Muhammed Mursi'ye Yapılan Darbenin 1. Yıldönümü
Mısır’da 25 Ocak 2011’de başlayan ve hızlı bir şekilde otokratik Hüsnü Mübarek rejimine son veren Şubat 2011 devrimi, sadece Mısır’da değil tüm İslam dünyasında büyükbir sevinçle karşılandı.
Türkiye’deki Mısırlı gençler açlık grevine başlıyor
Türkiye'de yaşayan Mısırlılar, Mısır'daki insan hakları ihlalleri, hukuksuz yargılanmalara ve idam kararlarına tepki için yarın açlık grevine başlıyor.
Yozgat Halkı Suriye ve Mısır'daki Katliamları Kınadı
Yozgat'ta başta İHH olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları ile beraber, Suriye'de ve Mısır'da yaşanan süreç ile ilgili basın açıklaması yapıldı.
Mısır halkı yalnız değildir
Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu, Mısır’daki idam kararlarını protesto etmek için Cuma namazının ardından Şehzadebaşı Camii’nden Beyazıt Meydanı’na yürüdü.
Esir alınan Mısırlı gençleri Bülent Yıldırım kurtardı
Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu’nun Mısır Konsolosluğu önünde organize ettiği protesto eyleminde Konsolosluğu'nun önündeki protestoda gergin dakikalar yaşandı.
İdam kararları Mısır Konsolosluğu önünde protesto edildi
Mısır'da darbe karşıtlarına verilen idam kararı Beşiktaş'ta bulunan Mısır Konsolosluğu önünde protesto edildi. Gösteri öncesi Mısır konsolosluğu binasına lazer ışıkları ile Muhammed Mursi'nin fotoğrafı ve Rabia işareti oluşturuldu.
Sayfa:
1 2 3 4 5 ... Sonraki
41 Haber / 5 Sayfa