Mısır şehidleri için gıyabi cenaze namazı
Fatih Camii'nde ikindi namazı kılan binlerce kişi, Mısır'da darbenin ardından şehid edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.
Mısır 08.07.2013

Mısır'daki askeri darbeye tepkiler çığ gibi büyüyor. Mısır ordusunun darbeye karşı gelenlere uyguladığı şiddetin ardından onlarca kişi şehid oldu.

Fatih Camii'nde toplanan binlerce insan, ikindi namazının ardından şehidler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Sloganlar atarak darbe yapanları ve destekçilerini protesto eden vatandaşlar, ellerinde Mursi'nin posterlerlerini taşıdı.

Yapılan açıklamalarda, darbeye sessiz kalanların bu kıyıma ortak olacağını belirtildi.

Tepkisiz kalanların darbeyi planlayanlar olduğunun vurgulandığı açıklamada, Mursi direnişinin süreceği kaydedildi.

Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan:

Biz safımızı belirlemek için buradayız. Bu ümmet dik duruşu, cihadı, direnişi, şehit olmayı öğrenmiştir. Gazze’de, Suriye’de, Afganistan’da, Arakan’da ödediğimiz gibi yine bedel ödeyeceğiz. Biz Ramazan'a, sahura yürürken kardeşlerimiz silahlara, tanklara, mermilere yürüyorlar. Göğüslerini siper ediyorlar. Bu Ramazan farklı olacak direnen, cihat eden, şehit olan kardeşlerimiz için dualarımızı esirgememeliyiz. Furkan nerede tecelli oluyor ? Rabiatu’l Adevviye Meydanı'nda. Furkan nerede tecelli oluyor? Arakan'da. Furkan nerede tecelli oluyor? Doğu Türkistan'da. Furkan nerede tecelli oluyor? Suriye’de. Furkan takiyeciliği, münafıklığı, nefis düşkünlüğünü arındırdı.

Biz Ramazan'a güvenlik içerisinde giriyoruz, fakat Filistin, Suriye, Doğu Türkistan, Arakan, Afganistan’daki kardeşlerimiz Ramazan'a savaş içerisinde giriyorlar. Bu Ramazan'da kardeşlerimize bol bol dua etmeliyiz. Zafer yakındır. Müslüman üzülme, gevşeme Allah bizimle. İhvan söylediler ki: Gayemiz Allah rızası; liderimiz Muhammmed (s.a.v ); anayasamız Kuran; yolumuz cihat, arzumuz şahadetdir.

Şimdi ise dik duruşlarını devam ettiriyorlar. Baharımızı kışa çevirmek isteyenler var. Çok büyük çetin kışlardan geçtik. Kimse baharımızı kışa çeviremez. Zafer yakındır, Allah bizimle.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez:

Medya yanlış haberlerle olayı farklı lanse ediyor. Aldığınız haberin kaynağına iyi bakın. Bütün yaşanan bu oyunlara hayır demeliyiz. Bugün Mısır dik duruşunu, onurlu mücadelesini ortaya koymuştur. Mısır, Şehit Hasan el Benna, Şehit Seyyid Kutub'un yolunda, izinde gidiyor. Bizler namaz namaz genişleyen, şehit şehit büyüyen bir ümmet olmalıyız. Biz imanımızla kazanacağız. Allah zaferimizi mübarek etsin.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.