MotoBosna, 15 Temmuz’da yurda döndü
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, Srebrenitsa anmalarına dâhil olduktan sonra yurda dönerek 15 Temmuz etkinliklerine katıldı.
Bosna-Hersek 18.07.2017

11 Temmuz’daki Srebrenitsa anmalarına katılmak amacıyla kara yolu ile Bosna Hersek’e giden İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, 15 Temmuz’da yurda giriş yaparak darbe girişiminin yıl dönümündeki anmalara katıldı.

Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen MotoBosna ekibi ve diğer motosiklet tutkunları, burada basın açıklaması yaptıktan sonra 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle konvoy oluşturdu. Siren ve tekbir sesleri arasında yola çıkan grup, darbe girişiminin kilit noktalarını turladı.

1.jpg

MotoBosna nedir?

6 Temmuz’da Sakarya’dan Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun katılımı ile yola çıkan MotoBosna ekibi, sırasıyla; İstanbul, Edirne, Kavala, Selanik, Üsküp, Prizren, İşkodra, Podgorica ve Saraybosna’yı aşarak Srebrenitsa’ya ulaşmıştı. Orada Srebrenitsa anmalarına katılan ekip, dönüş yolunda da Aliya İzzetbegoviç’in kabrine ve Mostar’a uğrayarak tekrardan kara yoluyla 15 Temmuz tarihinde yurda dönmek üzere yola çıkmıştı.

motobosn.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Mesut Şen’in şahitlikleri
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Doğu Türkistanlı Reyhangül Ahmet, İHH'nın YouTube kanalına konuk oldu. Reyhangül, yurt dışına çıkmak istediklerinde “Türkiye’den başka bir yere gitmeyi düşünmedik bile” dedi.
Bir varmış, bir yokmuş
Bir varmış, bir yokmuş
Sürpriz yapmak için yola çıktılar, binlerce kilometre gittiler. Ancak yol, onlara da süprizler hazırlamıştı. Geri dönmek, hiç kolay olmadı. "Bir Sürpriz Yap", İHH Youtube Kanalı’nda yayınlandı.