Necmettin Erbakan yetimleri bağrına bastı
İHH tarafından Türkiye’ye getirilen yetimler, Ankara’da Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın misafiri oldu.Yetim çocukları bağrına basan Erbakan geleceğin bu yetimlerde olduğunu ifade etti.
Türkiye 20.10.2009

4. Uluslararası Yetim Buluşması için İHH  tarafından Türkiye'ye getirilen yetimlerin İstanbul’dan sonraki durakları Anakara oldu. Eski Başbakanlardan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yetim çocukları makamında kabul etti. Yetim çocuklar Erbakan hocanın elini öperek, halini hatırını sordu. Necmettin Erbakan da her biri ayrı bir ülkeden gelen yetimlerle yakından ilgilendi. Onlarla sohbet etti.

Geleceğin yetimlerde olduğunu ifade eden Erbakan yetimlere sahip çıkılmanın önemine vurgu yaptı.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan, dünyada her geçen gün savaşlar ve işgaller nedeniyle daha fazla insanın  öldüğünü, dul ve yetim kaldığını belirterek, “Bu dünya böyle devam edemez. Rakamlara baktığınız zaman dünyada savaşlar ve işgaller nedeniyle her yıl daha fazla insan ölüyor, daha fazla çocuk yetim kalıyor, daha fazla kadın dul kalıyor, yoksul ve muhtaç hale geliyor, evsiz, yurtsuz kalıyor. Bu dünyaya yeni bir Birleşmiş Milletler ve yeni uluslar arası kuruluşlar lazım ve kurulmalı” dedi.

Yetim çocuklarla birlikte Erbakan’ı ziyaret eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç. Türkiye’ye 10 ülkeden 50 çocuk getirdiklerini söyledi. Dünya üzerinde 143 milyon çocuğun yetim olduğuna dikkat çeken Oruç, “Dünya üzerinde en sıkıntılı olarak hayatlarını sürdürmeye çalışan insan grubu, yetim çocuklardır. Herkesin bu çocuklara sahip çıkması, sahiplenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyaretin sonunda yetim çocuklar ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Erbakan'a hediye ederken Necmettin Erbakan  da çocuklara hediyeler verdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.