Öğrenciler 50 yetimin hamiliğini üstlendi
Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri 50 yetime sponsor oldu.
Türkiye 27.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Ankara Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 2013’ün Aralık ayında dünya yetimlerinin temel ihtiyaçlarını, Türkiye’deki kardeşleri vasıtası ile karşılamayı amaçlayan “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” kampanyası için sunumlar gerçekleştirdi.

Aralarında İHH gönüllülerinin de bulunduğu Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi öğrencileri 25, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ise 25 olmak üzere toplam 50 yetimin hamiliğini üstlendiler.

Projenin gördüğü rağbetten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Ankara İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, “Arkadaşlar bu işe başladıklarından bir elin parmakları kadardılar. Şimdi yetimleriyle beraber kocaman bir aile oldular. Bu projeye yaklaşık 300 üniversite öğrencisi destek veriyor. Bu yetimlerimizin bereketi olsa gerek. Biz bundan dolayı çok mutluyuz. Sunumlarımıza ve çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.