Öğrenciler iyilik yarışında
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Aksaray’da en fazla yetim üstlenen okulları ziyaret etti.
Türkiye 20.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında, Aksaray ilçesi içerisinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 1’inci döneminde en fazla yetim destekleyen okulları ziyaret etti.

13’er yetim ile Özel Ak İrfan Koleji ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 9 yetim ile de Yunus Emre Anadolu Lisesi bulundukları ilçelerde en fazla yetim destekleyen okul oldular. Okul müdürlerini ziyaret eden İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Temsilcisi Önder Özkan, en çok yetim sahiplenen iller sıralamasında katılımcı okul ve yetim sayısı bakımından Aksaray ilçesinin yedinci sırada olduğunu söyledi. Özkan, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyasına çocukların verdiği bu destekten dolayı çok mutluyuz. Değerlerimizin bilip tanınması ve yetim bir peygamberin ümmeti olduğumuzun sürekli hatırlanması, yetimlere her zaman sahip çıkma hassasiyetini diri tutacaktır” şeklinde konuştu.

Ayrıca Aksaray Merkez Kız Kur’an Kursu 7 ve Taptuk Emre Kur’an Kursu ise 6 yetim üstlenerek ilçelerinde en fazla yetim üstlenen Kur’an Kursu oldular.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.