Pakistanlı Senatörden İHH ziyareti
Pakistanlı Senatör Muhammed Talha, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti, Pakistan halkının Türkiye halkının yanında olduğunu belirtti.
Pakistan 24.08.2016

Senatör Talha, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet ile İHH Genel Merkezi’nde bir görüşme gerçekleştirdi.  Görüşmede Talha, darbe girişimi sonrasında Türkiye halkına sevgi, muhabbet ve desteklerini iletmek için geldiklerini söyledi.

51 Âlimin imzasının bulunduğu dayanışma mektubunu İHH Başkanı Yıldırım’a ileten Talha, İHH’nın dünya genelinde yaptığı çalışmalar konusunda kendisinin bilgisi olduğunu ve çok takdir ettiğini söyledi.

pakistanli-senator-2.jpg

Özellikle Pakistan çalışmaları konusunda İHH’ya teşekkürlerini ileten Talha, İHH Başkanı Yıldırım’a ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç’a el dokuması halı hediye etti. Başkan Yıldırım da Talha’ya özel yazma bir Kuran’ı Kerim ve Kubbet-üs Sahra’nın kubbe bölümünden elde edilmiş orijinal bir parçayı hediye etti.

Görüşmede son olarak, Pakistan’daki güncel sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve çeşitli çalışmaların geliştirilerek yürütülebileceği söylendi.

 pakistanli-senator-3.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Mesut Şen’in şahitlikleri
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Reyhangül Ahmet’in çaresizliği
Doğu Türkistanlı Reyhangül Ahmet, İHH'nın YouTube kanalına konuk oldu. Reyhangül, yurt dışına çıkmak istediklerinde “Türkiye’den başka bir yere gitmeyi düşünmedik bile” dedi.
Bir varmış, bir yokmuş
Bir varmış, bir yokmuş
Sürpriz yapmak için yola çıktılar, binlerce kilometre gittiler. Ancak yol, onlara da süprizler hazırlamıştı. Geri dönmek, hiç kolay olmadı. "Bir Sürpriz Yap", İHH Youtube Kanalı’nda yayınlandı.