Pendik kadın gönüllerimizden Pakistan’a destek
Vakfımızın Pendik kadın gönüllüleri, selin yaşandığı Pakistan’a destek olmak için 3 gün süren bir fotoğraf sergisi ve kahvaltılı toplantı düzenlediler.
Türkiye 22.10.2010

Pendik Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde düzenlenen fotoğraf sergisi 3 gün boyunca açık kaldı. Fotoğraf sergisinin açılışına İHH’nın Pakistan’daki çalışmalarını organize eden Acil Yardım Sorumlusu Recep Güzel katıldı. Güzel, katılımcılara Pakistan’da yaşananları ve İHH tarafından bölgede yürütülen yardım çalışmalarını anlattı.

Kadın gönüllülerimiz ayrıca Pendik Gözdağı Sosyal Tesislerinde kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda Pakistan için bağışlar yapıldı. Kadın gönüllüler, elde ettikleri geliri Pakistan’a ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim ettiler.

Yardım gemimiz yola çıkıyor

Bu arada vakfımızın Pakistan’a göndereceği Gazze gemisiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. İskenderun limanında tamir ve bakım işi tamamlanan gemi, önümüzdeki günlerde Pakistan’a uğurlanacak. Yardım gemimiz dost Pakistan halkına 3 bin ton yardım malzemesi taşıyacak. İçerisinde acil yardım malzemeleri, çadır, battaniye, prefabrik evler, ilaç, tıbbi malzeme, çocuklar için süt tozu, tekstil malzemesi vs. olacaktır. Siz de ayni ve nakdi bağışlarınızla bu çalışmaya destek olabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.