Rawan zirveye ulaştı
Kuzey Kafkaslar'da bulunan ve Avrupa'nın en yüksek dağı olan Elbruz’a tırmanan Rawan Muwahid zirveye ulaştı.
Arakan, Suriye 03.09.2012

Arakan ve Suriye halkının yaşadığı drama dikkat çekmek için Avrupa’nın en yüksek dağına tırmanan dağcı aktivist Rawan Muwahid 1 Eylül Cumartesi günü saat 13:00’de zirveye ulaştı. Kendisi de aslen Filistinli olan Muwahid daha önce de Filistinli çocuklar için Afrika'nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya tırmanmıştı.

Muwahid başarısını kişisel facebook sayfasından “18 saatlik bir ileri bir geri, yavaş yavaş, zor ve acı dolu bir tırmanıştan sonra... İHH İnsani Yardım Vakfı ile Arakan ve Suriye halkı için başlattığımız kampanya sonucu elhamdülillah 5.635 metre yüksekliğindeki zirveye vardık." sözleriyle duyurdu.

Myanmar ve Suriye'deki insani krize dikkat çekmek ve her iki ülkenin mazlumları için bağış toplamak amacıyla yola çıkan Rawan’ın topladığı bağışlar İHH İnsani Yardım Vakfı'nın her iki ülke için ayrı ayrı yürüttüğü acil yardım kampanyalarına aktarılacak.

Online Bağış için Tıklayınız 

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.