Sakarya'da çok özel bir yetim gecesi
Sakarya'da yetim çocuklarımız için düzenlenen gecede duygusal anlar yaşandı.
Türkiye 12.04.2012

Sakarya İHH gönüllüleri, Adapazarı’nda yetim çocuklarımız için bir gece düzenledi. Yoğun katılımın olduğu gecede duygusal anlar yaşandı.

İHH İnsani yardım Vakfı’nın organize ettiği ‘Yetim Günleri’ çalışması kapsamında Sakarya’da bir yetim programı düzenlendi. Adapazarı AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen geceye yaklaşık 500 kişi katıldı.

Yetimler yararına düzenlenen geceye Eğitimci-Yazar Cevat Topkara ile İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç konuşmacı olarak katıldı. Cevat Topkara ve Hüseyin Oruç’un konuşmaları esnasında duygulu anlar yaşandı.

Gecede Sanatçı Ömer Karaoğlu ise sevilen eserlerini izleyiciler ile paylaştı. Tamamı kız olan yetim ve minik gönüllülerimizden oluşan 19 kişilik koro da Ömer Karaoğlu’nun seslendirdiği ‘Ümmet Senfonisi’ adlı esere eşlik etti. Ayrıca küçük bir yetim kızımız ‘Kırk Yaşındasın’ şiirini okudu.

Programda İHH Genel Merkezi tarafından hazırlanan yetimler için sponsor aile projesi sinevizyonu ve vakfımızın tanıtım sinevizyonu gösterildi.

Program sonunda yetim çocuklarımız tarafında yapılmış kitap ayraçları ve diğer ürünler satışa sunuldu. Özellikle yetimlerimizin yapmış olduğu kitap ayraçları büyük ilgi gördü ve hızlı bir şekilde tükendi.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.