Sakarya'dan Suriye'ye kardeşlik köprüsü
Suriye halkı için seferber olan Sakarya’dan bölgeye 20 tır yardım gönderildi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyası kapsamında Suriye’ye 20 tır yardım gönderdi.

Gıda, kıyafet ve battaniye gibi acil yardım malzemelerini taşıyan son tırı 6 Şubat Çarşamba günü bölgeye uğurlayan Sakarya İnsani Yardım Derneği ayrıca Kilis sınırında bulunan Bab-ul Hava bölgesinde İHH tarafından kurulan aşevinde 1 hafta boyunca mültecilere sıcak yemek verecek.

İHH’nın Kilis’te sınırın Suriye tarafında kurmuş olduğu aşevi her gün 9 bin mülteciye iki öğün sıcak yemek sağlıyor. Aşevinin 1 haftalık yemek dağıtımını karşılayacak olan Sakarya İnsani Yardım Derneği yetkilileri Suriye halkına yardım çalışmalarının süreceğin ifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.