Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Sakaryalı öğrenciler iyilikte yarışıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi sunumlarına geniş bir katılımla Sakarya’da devam edildi.
18.10.2016 İnsani Yardım , Sakarya , Yetim

Sakarya İl Müftülüğü tarafından organize edilen toplantıda, İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesiyle ilgili bilgilendirme programı gerçekleştirildi. Sakarya İl Müftüsü ve yardımcılarının katıldığı toplantıda İlçe Müftüleri de hazır bulunundu.

Hedefte İstanbul’u geçmek var

Sakarya’daki Kur’an Kurslarında desteklenen 307 yetim kardeş nedeni ile Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, projeye duyulan ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini sundu. Müftü Serenli, yetim kardeş sayısının her gün ciddi sayılarla yükseldiğini ve çalışmaların daha çok geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Müftü Serenli ayrıca, sadece Kur’an Kurslarında değil projenin ildeki tüm camilerde uygulanması gerektiğini ve camilerde bu konuda duyarlılık oluşturulmasını gerektiğinin altını çizdi. Serenli, Yetim kardeş destekleme hususunda tüm katılımcılardan yıllardır birinciliği elden bırakmayan İstanbul’u Sakarya olarak geçmek olduğunu belirtti.

sakarya-okul-ve-muftuluk-3.jpg

Yetimlerimizi misyonerlerin insafına terk edemeyiz

Müftü Serenli’nin ardından sözü İHH İstanbul Yetim sorumlusu Reşat Başer aldı. Başer, projenin son durumu ve dünyadaki yetim gerçekleriyle ilgili yaptığı sunumda güncel bilgi ve rakamları paylaştı. Başer şunları söyledi:

“Her gün 10 çocuğun farklı nedenlerle hayatını kaybettiği dünyamızda maalesef yetim çocuklar, misyonerlerin insafına terk etmek zorunda kalınıyor. Toplumsal farkındalıkla bu çalışmaların daha fazla yayılması ve ümmetin çocuklarına/kutlu emanetlerine sahip çıkmasına vesile olmalıyız.”

Sakarya İHH’nın organize ettiği okul programlarında Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” proje sunumu gerçekleştirildi.

Sunumları ilgiyle dinleyen öğrenciler, Sakarya’da yetim kardeş çalışmasına katkı sağlayan okulların başında geliyor.

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

Kurban bereketi Kosova’da
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 Kurban çalışmaları kapsamında Kosova’da yaşayan 2 bin mağdur aileye hayırseverlerin kurban yardımlarını ulaştırdı.
04.08.2020
Afrikalı Ali’den Kayserili yetimlere sürpriz
Afrikalı Ali olarak tanınan ünlü radyocu Ali Şentürk, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kurban organizasyonu çerçevesinde Kayseri’nin arka sokaklarındaki muhtaçlara kurban eti ulaştırdı, yetimlere bayramlık hediye etti.
04.08.2020
Bosna Hersek’e Kurban yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Bosna Hersek'te, Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumu ile İstanbul Eğitim ve Kültür Merkezi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıttı.
04.08.2020

SON HABERLER

 • 4 milyon mağdura Kurban yardımı
  02.08.2020
  İHH, 28 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH ayrıca 184 bin yetime bayramlık hediye etti. Yardımlardan toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti.
 • Türkiye’den Lübnan’a yardım seferberliği
  08.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen patlamanın ardından bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf, bugüne kadar 3 bin 700 kişiye acil yardım ulaştırdı.
 • İHH ekipleri Beyrut’ta çalışmalara başladı
  05.08.2020
  Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından yaraları sarmak üzere İHH harekete geçti. İHH ekipleri, patlamanın olduğu Beyrut limanında vefat eden ve yaralananların hastaneye sevkine yardımcı oluyor. Ayrıca evsiz kalanlar için gıda yardımları başladı.
 • 66 bin Sudanlıya Kurban desteği
  04.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 Kurban çalışmaları kapsamında Sudan’da yaşayan 11 bin mağdur aileye hayırseverlerin kurban yardımlarını ulaştırdı.
 • Kurban bereketi Yemen’e ulaştı
  04.08.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 Kurban çalışmaları kapsamında Yemen’de yaşayan 28 bin 200 mağdur aileye hayırseverlerin kurban yardımlarını ulaştırdı.