Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Sakaryalı öğrenciler iyilikte yarışıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi sunumlarına geniş bir katılımla Sakarya’da devam edildi.
18.10.2016 İnsani Yardım , Sakarya , Yetim

Sakarya İl Müftülüğü tarafından organize edilen toplantıda, İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesiyle ilgili bilgilendirme programı gerçekleştirildi. Sakarya İl Müftüsü ve yardımcılarının katıldığı toplantıda İlçe Müftüleri de hazır bulunundu.

Hedefte İstanbul’u geçmek var

Sakarya’daki Kur’an Kurslarında desteklenen 307 yetim kardeş nedeni ile Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, projeye duyulan ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini sundu. Müftü Serenli, yetim kardeş sayısının her gün ciddi sayılarla yükseldiğini ve çalışmaların daha çok geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Müftü Serenli ayrıca, sadece Kur’an Kurslarında değil projenin ildeki tüm camilerde uygulanması gerektiğini ve camilerde bu konuda duyarlılık oluşturulmasını gerektiğinin altını çizdi. Serenli, Yetim kardeş destekleme hususunda tüm katılımcılardan yıllardır birinciliği elden bırakmayan İstanbul’u Sakarya olarak geçmek olduğunu belirtti.

sakarya-okul-ve-muftuluk-3.jpg

Yetimlerimizi misyonerlerin insafına terk edemeyiz

Müftü Serenli’nin ardından sözü İHH İstanbul Yetim sorumlusu Reşat Başer aldı. Başer, projenin son durumu ve dünyadaki yetim gerçekleriyle ilgili yaptığı sunumda güncel bilgi ve rakamları paylaştı. Başer şunları söyledi:

“Her gün 10 çocuğun farklı nedenlerle hayatını kaybettiği dünyamızda maalesef yetim çocuklar, misyonerlerin insafına terk etmek zorunda kalınıyor. Toplumsal farkındalıkla bu çalışmaların daha fazla yayılması ve ümmetin çocuklarına/kutlu emanetlerine sahip çıkmasına vesile olmalıyız.”

Sakarya İHH’nın organize ettiği okul programlarında Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” proje sunumu gerçekleştirildi.

Sunumları ilgiyle dinleyen öğrenciler, Sakarya’da yetim kardeş çalışmasına katkı sağlayan okulların başında geliyor.

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

120 bin hastanın gözleri açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 2007 yılında başladığı katarakt ameliyatlarıyla birlikte yaklaşık 120 bin hastanın yeniden gözlerinin açılmasını sağladı.
10.10.2019
Afrikalı kasırga mağdurlarına yardım
Geçtiğimiz aylarda Mozambik’te yaşanan İdai Kasırgası’nın ardından evleri ciddi bir şekilde hasar gören 150 aileye İHH tarafından çatı inşaat malzemesi yardımında bulunuldu.
04.10.2019
Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi Gazze’de
9 yıl önce bindiği helikopterin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi, İHH’nın Gazze Temsilciliği’nde açılan kültür merkezinde yaşatıldı.
03.10.2019

SON HABERLER

 • Öğrenciler, mesaj vermek için sustular!
  26.09.2019
  7 yıldır devam eden “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi ile uzun bir süredir 35 yetime arkadaşlık eden Bağcılar Akyiğit Ortaokulu öğrencileri, önce tüm dünyaya mesaj vermek için sustular ardından da herkesi bu iyilik hareketine davet ettiler.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • II. Aile Hayatı Konferansı gerçekleştirildi
  18.10.2019
  Lübnan Ghirass Toplum Gelişimi Kurumu, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte İstanbul’da “Anlattığımız Hikâyeler” II. Aile Hayatı Konferansı’nı düzenledi. Konferansa 40’dan fazla ülkeden katılım sağlandı.
 • Bosna’dan İHH’ya ziyaret
  14.10.2019
  Bosna Hersek Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumu yetkilileri, İHH Genel Merkezi’ni ziyaret ederek İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay ve İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Aynacı ile görüştü.
 • Şam Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci
  14.10.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinde kurduğu Uluslararası Şam Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.