Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Sakaryalı öğrenciler iyilikte yarışıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi sunumlarına geniş bir katılımla Sakarya’da devam edildi.
18.10.2016 İnsani Yardım , Sakarya , Yetim

Sakarya İl Müftülüğü tarafından organize edilen toplantıda, İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” projesiyle ilgili bilgilendirme programı gerçekleştirildi. Sakarya İl Müftüsü ve yardımcılarının katıldığı toplantıda İlçe Müftüleri de hazır bulunundu.

Hedefte İstanbul’u geçmek var

Sakarya’daki Kur’an Kurslarında desteklenen 307 yetim kardeş nedeni ile Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, projeye duyulan ilgiden dolayı katılımcılara teşekkürlerini sundu. Müftü Serenli, yetim kardeş sayısının her gün ciddi sayılarla yükseldiğini ve çalışmaların daha çok geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Müftü Serenli ayrıca, sadece Kur’an Kurslarında değil projenin ildeki tüm camilerde uygulanması gerektiğini ve camilerde bu konuda duyarlılık oluşturulmasını gerektiğinin altını çizdi. Serenli, Yetim kardeş destekleme hususunda tüm katılımcılardan yıllardır birinciliği elden bırakmayan İstanbul’u Sakarya olarak geçmek olduğunu belirtti.

sakarya-okul-ve-muftuluk-3.jpg

Yetimlerimizi misyonerlerin insafına terk edemeyiz

Müftü Serenli’nin ardından sözü İHH İstanbul Yetim sorumlusu Reşat Başer aldı. Başer, projenin son durumu ve dünyadaki yetim gerçekleriyle ilgili yaptığı sunumda güncel bilgi ve rakamları paylaştı. Başer şunları söyledi:

“Her gün 10 çocuğun farklı nedenlerle hayatını kaybettiği dünyamızda maalesef yetim çocuklar, misyonerlerin insafına terk etmek zorunda kalınıyor. Toplumsal farkındalıkla bu çalışmaların daha fazla yayılması ve ümmetin çocuklarına/kutlu emanetlerine sahip çıkmasına vesile olmalıyız.”

Sakarya İHH’nın organize ettiği okul programlarında Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar” proje sunumu gerçekleştirildi.

Sunumları ilgiyle dinleyen öğrenciler, Sakarya’da yetim kardeş çalışmasına katkı sağlayan okulların başında geliyor.

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

2019'da 22 bin Kur'an-ı Kerim dağıtımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 2019 yılında 8 farklı ülkede ihtiyaç sahibi Kur’an-ı Kerim öğrencilerine 22 bin 450 adet Kur'an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
15.01.2020
14 bin kişi yeniden gördü
İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 2019 yılı içerisinde 14 bin 16 katarakt ameliyatı gerçekleştirerek binlerce kişinin yeniden ışığa kavuşmasına vesile oldu.
13.01.2020
Su kuyusu açma bedelleri değişiyor
İHH İnsani Yardım Vakfı bugüne kadar hayırseverlerin desteğiyle 37 ülkede 8 binden fazla su kuyusu açtı. Bu çalışmayla dünya genelindeki yaklaşık 3 milyondan fazla kişinin temiz suya ulaşabilmesini sağladık.
08.01.2020

SON HABERLER

 • Başkan Yıldırım’dan İdlib çağrısı
  04.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’nin İdlib ilinin güney kırsalından göç eden ailelerin yerleştirildiği kampı ziyaret ederek savaş mağduru siviller için acil yardım çağrısında bulundu.
 • Kudüs için ‘Umut Cuması’
  24.01.2020
  STK'lar, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası veren İsrail'i protesto etmek için İstanbul’da Fatih Camii’nde ve tüm Türkiye’de sabah namazında bir araya geldi.
 • İdlib'e 10 bin briket ev hedefi
  23.01.2020
  İHH, İdlib’de çadır kentlere alternatif olarak briket ev inşasına başladı. Türkiye kamuoyunda ciddi bir etki uyandıran briket ev projesinde İHH’nın hedefi ilk etapta 10 bin aileyi sıcak yuvaya kavuşturmak.
 • Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
  23.01.2020
  130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
 • Sınıra göç devam ediyor
  21.01.2020
  Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırıları nedeniyle son 4 günde İdlib’in güneyinden kuzeyine doğru göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı 40 bini aştı.