Sakaryalı yetimler Yaz Etkinlikleriyle coştu
Yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenlendi.
Türkiye 17.07.2012

İHH Gönüllülerinden oluşan; Sakarya İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, okulların kapanmasıyla birlikte hamiliğini üstlendiği yetim çocuklar ve minik gönüllülere yönelik Yaz Etkinlikleri düzenledi.

Toplamda 65 kız ve erkek çocuğun katıldığı 1 ay süreyle devam eden Yaz Etkinlikleri 18 Haziranda başlayıp 13 Temmuzda Poyrazlar Gölü kıyısında gerçekleştirilen piknik programıyla sona erdi.

4 hafta boyunca haftanın 5 günü eğitim ve kültürel programlardan oluşan dopdolu bir programla tatillerini değerlendiren Sakaryalı yetimler gezi, piknik ve eğlence içerikli etkinliklerle de yazın tadını çıkardı.

Program kapsamında Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Siyer, Peygamberler Tarihi ve örnek şahsiyetlerin hayatlarının anlatıldığı dersler ile çeşitli kültürel programlar yer aldı. Tüm etkinliklere katılımın ücretsiz olduğu Yaz Etkinlikleri boyunca çocukların ulaşımı için servis ve yemek ikramı da Sakarya İHH tarafından sağlandı. Eğitsel etkinliklere ek olarak her hafta düzenlen gezi, piknik vb eğlence içerikli faaliyetlerden de faydalanan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.