Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Sorumluluk Alacak
Türkiye’de 1000’den fazla okulun katılım gösterdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtımları sürüyor.
Türkiye 22.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Kasım ayı itibari ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine destekler sürüyor.

Yetimler yararına başlatılan projenin anlatılması için İHH Yetim Birimi yetkililerine ulaşan Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nin Değerler Eğitimi Kulübü öğrencileri, okullarında bir program gerçekleştirdiler.

Programda söz alan Okul Müdürü Zeki Baki Uzun, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaptığı çalışmalardan dolayı İHH’ya teşekkür ederek, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesini takip ettiklerini ve daha fazla öğrencinin haberdar olması ve katılım göstermesi için de seminer düzenlediklerini belirtti.

Proje hakkında sunum gerçekleştiren Reşat Başer, kampanya kapsamında 1186 okula ulaşıldığını ve 4000’den fazla yetime sahip çıkmaya başlandığını belirterek, duyarlılıklarından ötürü Değerler Eğitimi Kulübü öğrencilerine teşekkür etti.

Sosyal Duyarlılık Kulübü öğrencileri, projeye katılım göstereceğini belirten on sınıf ile yetimlere dair duyarlılık oluşturacak bir çalışma başlatacaklarını söylediler. Program sonunda İHH Yetim Birimi yetkilileri tarafından Okul Müdürü Zeki Baki Uzun’a hediye takdim edildi. Uzun ise, yetkililerimize okula ismi verilen yazar Samiha Ayverdi’nin kitaplarını hediye etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.