Samsun’da yetimler için hatıra ormanı
Samsun İnsani Yardım Hareketi (SİYAH), şehirde sorumluluğunu üstlendiği yetimler ve aileleri için yetim hatıra ormanı kurdu.
Türkiye 24.03.2014

Etkinlik çerçevesinde Canik İlçesi Şirinköy Mevkinde yapılan fidan dikim çalışmasına 200 civarında gönüllü katıldı. Orman İşletmesi görevlileri eşiğinde sürdürülen çalışma sonrası düzenlenen piknik ve aktivitelerle Samsun’un yetimlerine ve ailelere güzel bir gün yaşatıldı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Siyahareketi Yetim Birimi Koordinatörü Ersan Salihoğlu, İHH’nın Türkiye’de ve dünyada başlattığı “Yetim Dayanışma Günleri” çerçevesinde yapılan etkinliklerden biri olan yetim ormanı çalışmasının, yetim çeşmesi ve yetim sokağı olarak devam edeceğini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.