Samsun’dan Gazze’ye destek gecesi
Vakfımızın organize ettiği ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Samsun’dan da destek geldi. Samsun’da DOSTDER tarafından Filistin’e destek gecesi düzenlendi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 07.05.2010

Gazze halkına destek vermek amacıyla Dost Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (DOSTDER) tarafından organize edilen geceye, Abdurrahman Dilipak ve İHH İnsani Yardım Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Kara katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan DOSTDER Başkanı Hüseyin Mutlu, Filistin sorununun yalnızca Müslümanların sorunu olmaktan çıktığını, bütün dünya insanlığının vicdan meselesi haline geldiğini söyledi. 

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ise yaptığı konuşmada, “Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünde haksızlık kimden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı durmak üzere emrolunduk’’ dedi. 

İHH Başkan Yardımcısı Mehmet Kara ise, “Allahın izniyle gemiler Mayıs ayının sonunda yola çıkacak ve yardımları Gazze’ye ulaştıracak. Oradaki insanlara küçük de olsa bir nefes imkânı sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Gece Ömer Karaoğlu’nun ezgileri ile son buldu.


İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.