Samsun’dan Suriye’ye üç yardım TIR’ı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı "Komşuluk Hakkı İçin!" adlı kampanya kapsamında Canik Belediyesinin desteğiyle Samsun’dan Suriye’ye gıda malzemesi yüklü üç yardım TIR’ı gönderildi.
Suriye 13.02.2014

TIR’ların yola çıkmasından önce Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İHH gönüllüleri, Samsun İnsani Yardım Hareketi (SİYAH) Temsilcileri, Samsun Uluslararası Öğrenciler Derneği Genel Sekreteri Kerami Gün, Canik İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mubtelip Karataş, hayır sahipleri, SİYAH temsilcileri ile Suriyeli, Filistinli, İraklı, Azerbaycanlı, Mısırlı ve Afganistanlı öğrenciler hazır bulundu.

'İNSANİ SORUMLULUK'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in törende yaptığı konuşmada Suriye'de yaşanan katliam sebebi ile mağdur durumda bulunan halka el uzatmayı görev bildiklerini belirterek, "Nasıl ki bizim medeniyetimizde Selçuklular, Osmanlılar mazlumun yanında olmuşsa, nasıl ki Başbakanımız Filistin'de, Suriye'de mazluma sahip çıkmışsa, biz de Başbakanımızın bu duruşuna bir nevi katkı sağlamayı amaçladık. Dünyanın neresinde olursa olsun eğer bir mağduriyet var ise insanı sorumluluk çerçevesinde Türk halkının her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu göstermek istedik" dedi.

Canik Belediyesi olarak bu tür yardımlarının ilk olmadığını ifade eden Genç, bunun son da olmayacağını ve insani sorumluluklarını bundan sonra da sürdüreceklerini söyledi.
Konuşmanın ardından yardım TIR'ları dualar eşliğinde yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.