Şanlıurfa İHH, 144 Suriyeli yetimi giydirdi
İHH, Şanlıurfa’da ikamet eden 144 Suriyeli yetimin yüzünü güldürdü.
Türkiye 22.02.2014

Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği, savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan 144 Suriyeli yetimi giydirdi.
Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila, “Savaşın başladığı günden bu güne kadar imkânlarımız ölçüsünde Suriyeli muhacir kardeşlerimizi yalnız bırakmamaya, onlara ensar olmaya çalıştık. Bunlar yetim ise bunların üzerine daha çok titremekteyiz. Çünkü bunlar kutsal emanetlerdir” diye konuştu.

Şanlıurfa İHH olarak Deyrzor bölgesinde 100 yetimin ve Şanlıurfa’daki Suriyeli 100 yetimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydeden Atila, “Ayrıca Şanlıurfa’nın kendi yerli yetimlerinden 380 yetime düzenli nakdi yardım yapıyoruz” dedi.

Son olarak Suriyeli 144 yetimi mağazaya getirdiklerini belirten Atila, “Herkes kendi bedenine ve boyuna göre giyiniyor. Bu programı yapmamıza vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah kazançlarını bereketlendirsin. Keşke bu savaş olmasaydı ve bu çocuklar yetim kalmasaydı biz de böyle bir program yapmasaydık. Ancak temennilerimiz gerçeği değiştirmiyor. Ortada bir savaş var ve her zaman olduğu gibi bu savaşın da en büyük mağdurları yine kadın ve çocuklar vardır” açıklamasında bulundu.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.