Şanlıurfa ve Hakkari’ye çeşme hayratı
İHH İnsani Yardım Vakfı, yurtiçi yardım çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkari ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde çeşme yapımı gerçekleştirdi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor.
Türkiye 17.07.2010

Afrika başta olmak üzere pek çok bölge ve ülkede su kuyuları açarak insanların temiz içme suyuna ulaşmasını sağlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt içinde de çeşme açma projesini başlattı.

İHH, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Hakkâri ilinin Levni dağlık bölgesinde bulunan Kaval Köyü’nde hayırseverlerin bağışlarıyla birer çeşme açtı. Bu projeler ile köy halkının ve yol güzergâhını kullanan diğer vatandaşların su ihtiyaçları karşılandı.

Hakkari’deki hayrata Türkan Yıldız, Şanlıurfa’daki çeşmeye ise Leman-Şaban Özgür hayratı adı verildi. İki çeşmenin hayratından toplam bin kişinin istifade etmesi bekleniyor. Çeşmelerin açılışına büyük bir sevinçle katılan bölge insanı, bu hayra vesile olan hayırseverlere dualarda bulundu.İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.