Şanlıurfa’da yetim çocuklara oyuncak dağıtıldı
Şanlıurfa'da İHH tarafından düzenlenen "Yetim Dayanışma Günü" etkinliğinde yaklaşık 500 çocuğa oyuncak dağıtıldı.
Türkiye 07.04.2014

Haliliye İmam Hatip Kız Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali İzzettin Küçük, bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin, zayıflar ve yetimlere sahip çıkılmasıyla ölçülebileceğini söyledi.

Türkiye'nin son yıllarda yaşlıya ve yetime el uzattığını ifade eden Küçük, zayıflara el uzatmanın sadece devletle sınırlı kalamayacağını vurgulayarak, insanların merhamet duygusunu kaybetmemesi gerektiğini kaydetti.

Şanlıurfalıların ihtiyaç sahibi Suriyelilere de kucak açtığını vurgulayan Küçük, "Birçok bölgede Suriyelilerle ilgili şikayetler gelmesine rağmen Şanlıurfalılar onları bağrına basmış ve şikayetçi de olmamıştır. İHH da en güzel hizmetini yaparak yetimlere sahip çıkıyor. Bu tür dernekler başta İHH olmak üzere bilsinler ki her zaman desteğimiz onlarla olacaktır. Çünkü bizim en büyük davamız insandır. Amacımız gençlerimizi çocuklarımızı aklen ve fikren güçlü yetiştirmektir" diye konuştu.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla da kentte yaklaşık 400 yetime düzenli olarak nakdi yardım yapıldığını, her yıl yetimleri bir araya getirerek çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından çocuklar, ilahi ve şiirler okudu. Halat çekme yarışmasının da düzenlendiği etkinlikte, yaklaşık 500 çocuğa içerisinde oyuncak, lokum ve Kur'an-ı Kerim bulunan hediye paketleri dağıtıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.