Sığınmacılara 'Kardeş aile' oldular
Nevşehir'de sağlık çalışanlarından oluşan gönüllüler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile "Gönüllü kardeş aile projesi" kapsamında kardeş aile oldukları sığınmacı ailelerin temel ihtiyaçlarını el birliğiyle karşılıyor.
Türkiye 15.06.2016

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği ile Sağlık-Sen Nevşehir Şubesi işbirliğinde sağlık personelinin katılımıyla başlatılan proje kapsamında, 4 gönüllü aileye bir yardıma muhtaç sığınmacı aile öneriliyor.

İhtiyaç sahibi sığınmacı ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yürütülen projede gönüllü aileler, kardeş aileyi her ay düzenli olarak ziyaret edip ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Sağlık- Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 4 aydır sürdürdükleri çalışmada 12 muhtaç aileye kardeş aile atadıklarını belirterek "Başvuru oldukça yeni aileler belirlenerek, kardeş aile uygulaması devam edecek." dedi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.