Siirt İHH’dan yetimler yararına yemek
Siirt İnsani Yardım Derneği, tarafından yetim çocukların yararına yemek verildi.
Türkiye 09.06.2014

Siirt Öğretmenler Evinde düzenlenen yemeğe, Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cemalettin Erdemci ve davetliler katıldı.

Siirt'te ikamet eden 250 yetim çocuğu toplumla kaynaştırma ve kazanmak amacıyla yemekte bir araya gelindiğini belirten Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar, yetim çocuklarla ilgili dönüşümlü programlar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendiğini ifade etti.

Yetim çocukları yalnız bırakmadıkları için yemeğe katılan gönüllü ailelere teşekkür eden Coşar, "Bugün yetim çocuklar olan kutsal emanetlerimizin yararına yemek verdik. Amacımız bu kutsal çocuklarımızı yalnız bırakmamak, onlara sahip çıkmak, onları sizlerle bira araya getirmek, yalnız olmadıklarını his ettirmek ve onların başını okşamak en büyük gayemiz bu olsak gerek. İHH olarak yıllardır bu tür etkinlikleri düzenlemekteyiz. Siirt'te ikamet eden yetim çocukları gönüllü ailelermizle bir araya getiriyoruz. Bu çocuklarla özel olarak ilgileniyoruz. Çocukların bayramlarda veya özel günlerde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

Coşar'nın konuşmasının ardından Prof.Dr. Erdemci, yetim çocukların ve yetim hakkı önemiyle ilgili Kur'an Kerim'den ayetler ve Peygamberler tarihinden verdiği örnekle yapılan konuşmanın ardından program sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.