Siverek’te projeye destek
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İHH tarafından başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine destek artıyor.
Türkiye 21.12.2013

İlçenin Dicle Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nda başlayan projeyi İHH ve Siyar-Der ortaklaşa yürütüyor.

‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesiyle ilgili öğretmenlere bilgi aktaran Fikret Aslanparçası, “İHH, uluslararası bir yardım kuruluşudur. Dünyanın 135 ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan bir kuruluştur. Yetim çalışmasında şuan dünyada 42 ülke, ülkemizde 44 şehirde 32 bin üzerinde yetim destekleniyor.

Sponsor aile projesi ile aylık 90 TL karşılığında bir yetime sponsor olunuyor. Bu proje ile öğrencilerimize küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi daha fazla yetime destek sağlamayı ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Sınıflarda öğrencilere projeyi anlatan Aslanparçası; “Projemizin konusu; annesi ve ya babası olmayan çocukları sevindirmek için sizlere bir kumbara bırakacağız. Savaşta babasını kaybetmiş bir Suriyeli çocuk düşünün. Biz, sizi bir kardeş olarak seçeceğiz. Sizler bu kardeşiniz için kumbaraya attığınız paralarla kardeşinize destek vererek onlara yardımcı olacaksız” diye konuştu.

Okul öğrencileri ise yetim kardeşlerine destek olacaklarını ve onlara yardım edeceklerini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.