Somali’de yetimlerle buluştuk
İHH ekipleri Yetim Dayanışma Günleri coşkusunu Somali’ye taşıdı.
Somali 08.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın her yıl düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri kampanyası çerçevesinde Somali’yi ziyaret eden insani yardım ekibi yetim çocuklar ve ailelerine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirdi.

Somalili yetimler için eğlence programı düzenleyen İHH ekibi çocukların hazırladıkları performans gösterilerini izledi. Programa 300 yetim çocuk, aileleri ve bölgedeki yerel yetkililer katıldı.Yetim ailelere yönelik kalıcı projelere de imza atan yardım ekibi 20 aileye dikiş makinesi dağıtımında bulundu. Ayrıca hayvancılıkla uğraşan ailelere mesleklerini sürdürüp kendi geçimlerini sağlayabilmeleri için büyük baş hayvan ve tavuk yardımı yapıldı.

Somali’de gerçekleştirilen faaliyetler arasında kurban kesimi de yer aldı. Türkiyeli hayırseverlerin bağışladığı 91 hisse kurban kesilerek bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İHH ekibi Somalili yetimlerle birlikte dolu dolu geçirdikleri 4 günlük programın ardından Türkiye’ye döndü. 


 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.