STK’lar Mısır’daki katliama "Dur!" demek için Eminönü’nde buluşuyor
Mısır'da mazlum kanı akmaya devam ediyor. Zalim darbe yönetimi kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden kıyım yapıyor. Dünya yapılan bu vahşete göz yumarken, bizler bugün saat 17.00'de Eminönü Meydanı'nda zulme "Dur!" demek için toplanıyoruz.
Mısır 17.08.2013

Yer: Eminönü Meydanı  |  Tarih: 17 Ağustos Cumartesi  |  Saat: 17.00 

Binlerce Mısır'lının şehit edilmesi on binlerce mazlumun yaralanmasının ardından Dünya'nın her yerinden darbeye tepkiler yükselmeye başladı. Son kıyımla birlikte Mısır'da 2200 şehit ve binlerce yaralı var. Yaralıların ve şehitlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Müslüman Kardeşler, ülkedeki barışçıl eylemlerin devamını sağlamaya çalışırken, darbeci yönetimin hırçın tavrı olayların farklı bir boyutlara taşınmasına zemin hazırlıyor.

Mısır'daki olayların yatışması, darbeci yönetimin geri adım atması ve bilançonun daha fazla artmasının engellenmesi için, Mısır'a ses olmak için bugün Mısır Halkı ile Dayanışma Platformu öncülüğünde Eminönü Meydanı'nda büyük bir protesto gösterisi düzenleniyor.

Mısır'a ses olmak, Hakk'ın yanında durmak, zulme sessiz kalamamak için Eminönü Meydanı'na tüm duyarlı insanları bekliyoruz.

Saygılarımızla...

Yer: Eminönü Meydanı  |  Tarih: 17 Ağustos Cumartesi  |  Saat: 17.00 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.