Ş.Urfa İHH gönüllüleri yetimlerin yanında
Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yetimlerin yüzünü güldürecek bir adım daha attı.
Türkiye 15.08.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin kurduğu, dünyanın en uzak köşesini dahi komşu kılan iyilik köprüleri Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyet gösteren İnsani Yardım Derneklerinin samimi gayretleriyle daha da güçleniyor. Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği yurtiçinde ve dışında yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Yetimlere yönelik projeleriyle de öne çıkan dernek Ramazan ayı başında 300 yetim çocuk ve ailesinin katıldığı bir iftar programı gerçekleştirmişti. Kadir Gecesi’nde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 125 yetim çocuğu bayramlıklarını alarak sevindiren dernek gönüllüleri yetimlerle ikinci kez iftar yemeğinde bir araya geldi ve nakdi yardımda bulundu.

Mağazada alışveriş yapan çocukların ve annelerin sevinci yüzlerinden okunurken, dernek yetkilileri de yetim çocukları sevindirmenin mutluluğunu yaşadı. Giydirme programının ardından yetim çocuklar onuruna verilen iftar yemeğinde, Şanlıurfa İnsani Yardım Temsilcisi Behçet Atilla ile derneğin Viranşehir Temsilcisi ve Mavi Marmara gazisi Eyüp Yaşar çocuklarla yakından ilgilendi.

Behçet Atilla, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yetim çalışmalarının il, ilçe ve 136 ülkede devam ettiğini belirterek, çalışmaların büyük küçük demeden her yerde devam ettiğini söyledi. Geçen yıl bu programı Urfa’da yaptıklarını ifade eden Atilla, bu yıl Ramazan dolayısıyla çocuk ve ailelerin yorulmaması için Viranşehir’de düzenlediklerini kaydetti.

Van depremi dolayısıyla bölgeye yönelik yardım seferberliğine büyük katkı sağlayan Şanlıurfa İnsani yardım Derneği Somali ve Gazze gibi kriz bölgelerinde de çalışmalarını sürdürüyor. 

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.