Suriye Alimler Birliği’nden yeni projeler
Suriye Alimler Birliği heyeti, Suriyeli mülteci kamplarında yapmayı planladıkları projelerle ilgili İHH’dan destek istedi.
Suriye 05.12.2014

Suriye Alimler Birliği Heyeti, Suriyeli mülteci kamplarında yapmayı planladıkları projelerle ilgili İHH’dan destek istedi.

Suriye Alimler Birliği Derneği'nden bir heyet İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede, Suriyeli mültecilerin sorunlarının konuşulduğu görüşmede, Suriye Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. MohammedYasir Al-Mosadi, mülteci kamplarında yaptıkları çalışmalar ve hazırladıkları projeleri anlattı.


 

Kuran-ı Kerim Halkaları Projesi

Al-Mosadi, şu an 2 bin adet Kuran-ı Kerim halkasının masrafları üstlenilmiş durumda olduğunu, Suriye içerisinde ve kamplarda desteklenmeyi bekleyen 1000 tane Kuran-ı Kerim halkası bulunduğunu söyledi.
 

Eğitim Seminerleri Projesi

Suriye toplumunun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefleyen İslami ilimler seminerleri planladıklarını kaydeden Al-Mosadi, “Suriye içerisinde ve kamplarda aşırı uç düşüncelerle mücadele etmek üzere İslam davetçilerinin bilgi donanımlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz” dedi.


Ümmilikle Mücadele Projesi

Savaş koşulları nedeniyle okuma yazma bilmeyenlerin oranının bir hayli yükseldiğini belirten Al-Mosadi, ”Gerek çocukların ve gerekse büyüklerin okuma yazma öğrenmelerini sağlamak için ümmilikle mücadele projesi hazırlamış bulunmaktayız” diye konuştu.
 

Okul Masraflarının Karşılanması Projesi

Al-Mosadi, bir milyondan fazla Suriyeli çocuğun eğitim alma hususunda zorluklarla karşı karşıya olduğunu, bunların eğitimine katkıda bulunmayı planladıklarını söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.