TAİM Başkanı ve Yönetim Kurulu İHH'yı ziyaret etti
Türk Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet vakfımızı ziyaret etti.
25.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ile görüşen heyet Türkiye ile Arap dünyasının daha kapsamlı işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu.

TAİM Yönetim Kurulu Başkanı Usame Avni; İslam dünyasında Türkler ve Arapların birlikteliğinin önemine dikkat çekerek sürekli işbirliği yapmaların gerekli olduğuna inandıklarını belirterek "Müslümanların ayrışmaması ve birlik içinde olmaları gerekiyor. Tecrübelerimizi paylaşmalıyız, kurumlarımız birbirlerine destekler vermeli. Pek çok zaman sizlerden destekler gördük. Bunlar için özellikle teşekkür ediyoruz." dedi. Gazze'ye giderken saldırıya uğrayan İnsani Yardım filosu ve Mavi Marmara hakkında ise "Bu filo ile ve sonrasında yaşanan gelişmelerle İslam aleminin her ferdinin kalbine girdiniz." ifadelerini kullandı.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ise bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her tür işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Oruç ayrıca konuklara Mescid-i Aksa maketi hediye etti.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.