Tatvan Yetimleriyle Buluştu
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyası kapsamında Van’ın Tatvan ilçesinde yetim çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi.
Türkiye 02.05.2013

İHH Gönüllülerinin oluşturduğu Tatvan İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen 'Çocuklarla Buluşma' programına Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Vali Yardımcıları Akif Pektaş ile Alp Eren Yılmaz, Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Hizan Kaymakamı Hayrettin Baskın, Güroymak Kaymakamı Turan Yılmaz, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Yaklaşık 1500 davetlinin katılımıyla gerçekleşen program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Düzenlenen etkinlikte konuşan Tatvan İnsani Yardım Derneği Üyesi Mehmet Demirtaş, kurum olarak 131 yetim ailesine sürekli, 250 yetim ailesine de dönemsel yardımda bulunduklarını ifade etti.

Ardından konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, yapılan etkinliğin önemine vurgu yaparak, "Bir avuç gönüllü insan öncülüğünde bugün burada yetimlerimize sahip çıkmanın sevincini yaşıyoruz. Bana göre bu işi yapan arkadaşlarımız çok büyük işe imza atmıştır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Yetim ailelere hazırlanan hediye paketlerinin takdimi ile devam eden program sahilde yapılan uçurtma şenliğiyle son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.