Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Tokat da iyilikte yarışıyor

Tokat’ta İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
07.11.2016 İnsani Yardım , Tokat , Yetim

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an tilaveti ve dua ile devam etti. Açılışı Tokat İHH Derneği başkanı Cemil Çağlar, İHH’nın hayata geçirdiği projelere ilişkin katılımcılara bilgiler verdi.

Proje ortaklarından Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan ise konuşmasında, sendika olarak bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasında, çocuklara kazandırılmak istenen davranışların temelinde, çevresindeki gönüllü kuruluşları, insani hizmet birimlerini tanıma, bunların farkında olma ve aynı zamanda bu tür çalışmalarda istekli olma davranışının var olduğunu belirtti.

Ayet ve hadislerden örnekler vererek yetimlere yardım etmenin önemine işaret eden İl Müftüsü Ahmet Erdem ise konuşmasında, yetimler ve kardeşlik vurgusu yaptı.

Ardından kürsüye gelen İHH İstanbul Yetim çalışmaları koordinatörü Reşat Başer, İHH’nın yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetleri görseller eşliğinde anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  Dünyada 400 milyon yetim olduğunu dile getiren Başer, İHH’nın 56 ülkede 87 bin yetime baktığını belirtti.

Son olarak kürsüye gelen Tokat Valisi Cevdet Can, “Biz biriz, birdeniz ve kardeşiz. Alem bize emanet; biz birbirimize emanetiz” sözleriyle konuşmasına başladı. Projeyi, bir kardeşlik projesi olarak ifade eden Vali Can, “Bu sene Tokat’taki bütün sosyal projeleri -Tek Yürek- adı altında birleştiriyoruz. Böylelikle sosyal dayanışmayı doruk noktaya çıkaracağız. Bizim işimiz, güzel ahlakı doruk noktaya çıkarmak” dedi. 15 Temmuz’da bu milleti Cenab-ı Allah’ın ateş çukurunun kenarından aldığını dile getiren Vali Can, Allah’ın bizlere olan bu ihsanının, sahip olduğumuz güzel ahlakın bir göstergesi olduğunu söyledi. Hayırda yarışmaktan daha güzel bir şey olmadığını dile getiren Vali Can, Tokat’ın iyilikte yarışma konusunda örnek olacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı. 

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

Tunus’a sağlık merkezi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Tunus’ta yapımı tamamlanan Tavile Sağlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Merkezden bölgedeki 11 bin kişi istifade edecek.
06.02.2020
700 bin Suriyeliye yardım
İHH tarafından Suriye'nin İdlib, Hama, Halep ve Lazkiye illerinin kırsallarında yaşayan savaş mağduru sivillere, 2019 yılı içerisinde 38 bin ton ağırlığında bin 512 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı. Yardımlardan 700 bin mazlum Suriyeli istifade etti.
31.01.2020
Şanlıurfa Mahallesi açıldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile beraberindeki heyet, Bangladeş’te Arakanlı Müslümanların yaşadığı kampı ziyaret ederek İHH tarafından kurulan Şanlıurfa Mahallesi’nin açışını yaptı.
27.01.2020

SON HABERLER

 • Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
  15.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
 • Çadır kentleri kar vurdu
  14.02.2020
  Suriye rejimi ile Rusya’nın saldırısından kaçarak Azez ve kırsalına gelen İdlibliler, eksi 10 dereceyi bulan soğuk hava ve karla mücadele ediyor. Hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerin kaldığı çadırlar havadan görüntülendi.
 • Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
  12.02.2020
  Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
 • BM’den İHH’ya ziyaret
  11.02.2020
  Suriye Krizi Birleşmiş Milletler (BM) Bölgesel Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts ve beraberindekiler, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezini ziyaret etti.
 • BM İnsani İletişim Ağları ve Partnerlik Haftası
  11.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından organize edilen “Yerelleşme ve Daha Kapsamlı Bir İşbirliği” paneline katılarak bir sunum gerçekleştirdi.