Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Tokat da iyilikte yarışıyor

Tokat’ta İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
07.11.2016 İnsani Yardım , Tokat , Yetim

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an tilaveti ve dua ile devam etti. Açılışı Tokat İHH Derneği başkanı Cemil Çağlar, İHH’nın hayata geçirdiği projelere ilişkin katılımcılara bilgiler verdi.

Proje ortaklarından Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan ise konuşmasında, sendika olarak bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasında, çocuklara kazandırılmak istenen davranışların temelinde, çevresindeki gönüllü kuruluşları, insani hizmet birimlerini tanıma, bunların farkında olma ve aynı zamanda bu tür çalışmalarda istekli olma davranışının var olduğunu belirtti.

Ayet ve hadislerden örnekler vererek yetimlere yardım etmenin önemine işaret eden İl Müftüsü Ahmet Erdem ise konuşmasında, yetimler ve kardeşlik vurgusu yaptı.

Ardından kürsüye gelen İHH İstanbul Yetim çalışmaları koordinatörü Reşat Başer, İHH’nın yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetleri görseller eşliğinde anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  Dünyada 400 milyon yetim olduğunu dile getiren Başer, İHH’nın 56 ülkede 87 bin yetime baktığını belirtti.

Son olarak kürsüye gelen Tokat Valisi Cevdet Can, “Biz biriz, birdeniz ve kardeşiz. Alem bize emanet; biz birbirimize emanetiz” sözleriyle konuşmasına başladı. Projeyi, bir kardeşlik projesi olarak ifade eden Vali Can, “Bu sene Tokat’taki bütün sosyal projeleri -Tek Yürek- adı altında birleştiriyoruz. Böylelikle sosyal dayanışmayı doruk noktaya çıkaracağız. Bizim işimiz, güzel ahlakı doruk noktaya çıkarmak” dedi. 15 Temmuz’da bu milleti Cenab-ı Allah’ın ateş çukurunun kenarından aldığını dile getiren Vali Can, Allah’ın bizlere olan bu ihsanının, sahip olduğumuz güzel ahlakın bir göstergesi olduğunu söyledi. Hayırda yarışmaktan daha güzel bir şey olmadığını dile getiren Vali Can, Tokat’ın iyilikte yarışma konusunda örnek olacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı. 

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

Bosna’dan Suriye’ye 25 TIR yardım
Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumu'nun topladığı yaklaşık 600 tonluk yardım malzemesi, İHH aracılığıyla Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara ulaştırılacak.
18.04.2019
300 çocuğa sağlık taraması
İHH, Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) ve For Children, Kilis'in karşısında Suriye topraklarında yer alan Azez'deki Siccu kampında sağlık taraması yaptı.
16.04.2019
Yetimler sizi bekliyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki Yetim Dayanışma Günleri’ni eylül, ekim ve kasım aylarında icra edecek. Yaklaşık 130 bin yetim ve ailesinin faydalanacağı proje, hayırseverlerin desteklerini bekliyor.
09.04.2019

SON HABERLER

 • Ramazan’da 120 ülke ve bölgedeyiz
  17.04.2019
  İHH, Ramazan 2019 çalışmalarına “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla başladı. İHH, 120 ülke ve bölgede Ramazan boyunca 3 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracak.
 • Mobil uygulamamız yayında
  25.01.2019
  “İyilik yapmanın en kolay yolu” mobil bağış uygulamamıza Android ve Apple store mağazalarından ulaşabilirsiniz.
 • Suriyeli sel mağdurlarına yardım
  20.04.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Fırat Kalkanı bölgesinde şiddetli yağmur yağışının sele dönüşmesiyle çadırsız kalan sivillere Fetih-Der'in destekleriyle insani yardım malzemesi ulaştırdı.
 • Hafızlık öğrencilerinden örnek davranış
  19.04.2019
  Uluslararası Bayrampaşa Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencileri, rengârenk boyadıkları tahta oyuncakları yetimlere gönderilmek üzere İHH’ya teslim etti.
 • 46 TIR Anadolu yollarında
  19.04.2019
  İHH’nın Ramazan için hazırladığı 77 bin 500 adet kumanya paketi, 46 TIR’la birlikte yurt içindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere Kilis’ten yola çıkarıldı. TIR'lar, Ramazan boyunca 81 ile yardım ulaştıracak.