Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Tokat da iyilikte yarışıyor

Tokat’ta İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle hayata geçirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
07.11.2016 İnsani Yardım , Tokat , Yetim

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an tilaveti ve dua ile devam etti. Açılışı Tokat İHH Derneği başkanı Cemil Çağlar, İHH’nın hayata geçirdiği projelere ilişkin katılımcılara bilgiler verdi.

Proje ortaklarından Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan ise konuşmasında, sendika olarak bu projenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasında, çocuklara kazandırılmak istenen davranışların temelinde, çevresindeki gönüllü kuruluşları, insani hizmet birimlerini tanıma, bunların farkında olma ve aynı zamanda bu tür çalışmalarda istekli olma davranışının var olduğunu belirtti.

Ayet ve hadislerden örnekler vererek yetimlere yardım etmenin önemine işaret eden İl Müftüsü Ahmet Erdem ise konuşmasında, yetimler ve kardeşlik vurgusu yaptı.

Ardından kürsüye gelen İHH İstanbul Yetim çalışmaları koordinatörü Reşat Başer, İHH’nın yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetleri görseller eşliğinde anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  Dünyada 400 milyon yetim olduğunu dile getiren Başer, İHH’nın 56 ülkede 87 bin yetime baktığını belirtti.

Son olarak kürsüye gelen Tokat Valisi Cevdet Can, “Biz biriz, birdeniz ve kardeşiz. Alem bize emanet; biz birbirimize emanetiz” sözleriyle konuşmasına başladı. Projeyi, bir kardeşlik projesi olarak ifade eden Vali Can, “Bu sene Tokat’taki bütün sosyal projeleri -Tek Yürek- adı altında birleştiriyoruz. Böylelikle sosyal dayanışmayı doruk noktaya çıkaracağız. Bizim işimiz, güzel ahlakı doruk noktaya çıkarmak” dedi. 15 Temmuz’da bu milleti Cenab-ı Allah’ın ateş çukurunun kenarından aldığını dile getiren Vali Can, Allah’ın bizlere olan bu ihsanının, sahip olduğumuz güzel ahlakın bir göstergesi olduğunu söyledi. Hayırda yarışmaktan daha güzel bir şey olmadığını dile getiren Vali Can, Tokat’ın iyilikte yarışma konusunda örnek olacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı. 

İnsani Yardım Kategorisine Son Eklenen Haberler

Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
21.05.2019
İdlib’e Yetim Yaşam Merkezi
İHH, Özgür-Der ve Musab Bin Umeyr Derneği’nin desteğiyle Fetih-Der tarafından yaptırılan 350 yetim ve ailelerinin barınabileceği Abdulhamit Han Yetim Yaşam Merkezi, Dünya Yetimler Günü’nde İdlib'de törenle hizmete açıldı.
20.05.2019
Orta Asya’da yüzler İHH ile güldü
İHH, Kırgızistan’da 5 bin 184 mağdura kumanya ulaştırırken bin 870 kişiye de iftar verdi. İHH’nın Ramazan’da yüzünü güldürdüğü 79 yaşındaki Ahıska Türkü Niyaz Fazliyev, onlardan sadece bir tanesi.
16.05.2019

SON HABERLER

 • 5 kıtaya Ramazan yardımı
  31.05.2019
  İHH, 27 yıllık tecrübenin verdiği güvenle Ramazan 2019 çalışmalarını “Ramazan Birlikte Güzel” sloganıyla tamamladı. İHH, Ramazan boyunca 5 kıtaya hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.
 • Türkiye’den Sudan’a 5 yeni cami
  21.06.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle Sudan’ın çeşitli bölgelerinde 5 ayrı camiyi ibadete açtı. İHH’nın bugüne kadar Sudan’da açtığı cami sayısı 16 oldu.
 • İçişleri Bakanı’ndan İHH'ya ziyaret
  17.06.2019
  Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.
 • Yemen’i unutmadık
  17.06.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, insani krizin devam ettiği Yemen’e hayırseverlerin yardımlarını sürdürüyor. İHH son olarak Yemenli 15 bin 964 kişiye yardım ulaştırdı.
 • Diyarbakır’da zorlu arama kurtarma eğitimi
  15.06.2019
  İHH Arama Kurtarma ekibinin üç gün süren Bölgesel Doğada Arama Kurtarma (DAK) eğitimi, Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Sinek Köyü’ndeki kanyonda gerçekleştirildi.