Trabzon Gönüllülerinden Yetimlere Destek Programı
Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında yetim çocuklar yararına bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Türkiye 10.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Türkiye ile birlikte dünyada 41 ülke ve bölgede gerçekleştirilen ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında Trabzon’da da yetimler için etkinlikler yapıldı.

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği, Trabzon Belediyesi'nin de desteği ile Hamamizâde İhsanbey Kültür Merkezi'nde ‘Siz Sahiplenmezseniz Adı Yetim Kalır’ adlı bir konferans düzenledi.

KTÜ'de okuyan çok sayıda misafir öğrenci ile Trabzon halkının katılım gösterdiği gece, Somalili ve Afganistanlı öğrencilerin Kur’an tilaveti ile başladı. İHH’nın yurtiçi ve yurtdışında yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon izletildi.

Konferansta dernek adına Temsilci Dr. Murat Kadir Topu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emin Aşıkkutlu konuşmacı olarak yer aldı.

Derneğin diğer etkinliği ise 100’e yakın yetim çocuğu aileleri ile birlikte bir kahvaltı programıydı. Kahvaltı sonrası bir mağazada her yetim çocuğa 80 TL değerinde giyim yardım yapıldı.

Daha sonra yetimler Trabzon Belediyesi tarafından Uzungöl’e götürüldü. Etkinlik burada yetimler için yapılan yarışmalarda kazananlara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.