Trabzon'dan Suriye'ye 3 tır yardım
Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası kapsamında harekete geçen Trabzonlu hayırseverler bölgeye insani yardım yüklü 3’üncü tırı gönderdi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 06.02.2013

Suriye için Bir Ekmek Bir Battaniye kampanyası Doğu Karadeniz’de de yankı buldu. Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde bir araya gelen yerel sivil toplum kuruluşları Suriye’ye 3 tır yardım malzemesi gönderdi.

Daha önce Eylül ayında 30 koli ilaç, Kasım ayında ise 200 koli giyecek ile battaniye ve ayakkabı yüklü ilk tırı Kilis üzerinden Suriye’ye gönderen sivil toplum kuruluşları bölgede yaşanan dramın gün geçtikçe büyümesi üzerine yardım çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği’nin öncülüğünde yörede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çabalarıyla toplanan yardımları taşıyan tırlardan biri 27 Ocak Pazar günü sonuncusu ise 4 Şubat Pazartesi günü dualarla yola çıkarıldı.

Suriye halkının dramına sessiz kalmayarak destek veren tüm Trabzon halkına teşekkür eden dernek yetkilileri yaptıkları açıklamada Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

Kıyafet, ayakkabı, battaniye, ilaç ve gıda maddeleri taşıyan tırlardan biri Kilis’deki Öncüpınar sınır kapısı üzerinden diğeri ise Şanlıurfa, Akçakale sınırından Suriye içerisindeki ihtiyaç sahibi halka ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.