Türkiye’nin 81 ilinde Gazze’ye Destek Konvoyu
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail’e tepki, Gazze’ye destek amacıyla “İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla Türkiye’nin tüm illerinden “Gazze’ye Destek Konvoyu” düzenlenecek.
Filistin, Filistin - Gazze 06.08.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından İsrail’e tepki, Gazze’ye destek amacıyla “İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla Türkiye’nin tüm illerinden “Gazze’ye Destek Konvoyu” düzenlenecek.

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarında çocuk, kadın, yaşlı, genç ayırdetmedi.

İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda bin 868 kişi zalimce katledildi, 9 bin 563 kişi de yaralandı. İsrail’in saldırılarında henüz "savaş" kelimesinin manasını bilmeyen 400 çocuk yaşamını yitirirken 2 bin 800'den fazlası da yaralandı.

Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de acımasız bir katliam yaşanırken uluslararası güçler yine üç maymunu oynuyor.

20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan İHH İnsani Yardım Vakfı ise hem bölgeye insani yardım yaparak hem de kitlesel eylemlerle İsrail’e karşı tepkisini ortaya koymaya devam ediyor.

İsrail’in 2007 yılından beri Gazze’ye uyguladığı abluka ve ambargoya karşı sesini her zaman her platformda yükselten İHH, bu amaçla 2010 yılında Gazze'ye Özgürlük Filosu adıyla yardım gemisi kaldırmış ancak dünyanın gözü önünde İsrail işgal güçleri tarafından kanlı bir şekilde durdurulmuştu.

TÜM İLLERDE KONVOY DÜZENLENECEK

Tüm engellemelere rağmen Gazze ve Filistin’in yanında olmaya devam eden İHH, bu kapsamda 7 Ağustos Perşembe günü Türkiye’nin 81 ilinden "İki Yaka Tek Yürek” sloganıyla “Gazze’ye Destek Konvoyu" düzenleyecek.

İstanbul’un Avrupa yakasında Vatan Caddesinde başlayıp Beşiktaş’ta son bulacak; Anadolu yakasında ise Kartal E-5 de başlayıp Kadıköy’de son bulacak konvoy saat 21.30’ta hareket edecek.

 

AVRUPA YAKASI KONVOY ROTASI:

Başlangıç: Vatan Cad.
-Unkapanı
-Taksim
-Şişli/Mecidiyeköy
-Zincirlikuyu (Büyükdere Cad.)
-İstinye Bayır Cad.
-Sarıyer ABC Yolu
-İstinye Sahil Yolu
Son durak: Beşiktaş

 

ANADOLU YAKASI KONVOY ROTASI:

Başlangıç: Kartal E-5
-Bağdat Cad.
-Söğütlüçeşme Cad.
-Kadıköy Boğa Heykeli
Son Durak: Kadıköy Meydan

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.