Üniversitelerden yetimlere destek kermesi
Üniversiteli gençler, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 2014 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yetimlere destek olmak için kermes furyası başlatıyor.
Türkiye 18.02.2014

Hali hazırda 40 bine yakın yetimi dönemsel ve sürekli olarak destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, 16 - 31 Mart tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenecek olan 2014 Yetim Dayanışma Günleri ile dünyada 41 ülke ve bölgede 350’yi aşkın proje gerçekleştirmeyi ve 60 bini aşkın yetime ulaşmayı hedefliyor.

Yurtdışında 44 bin 274, ülke içerisinde ise toplam 20 bin 769 yetim çocuğun hayata geçirilecek 350 projeyle desteklenmesi hedefleniyor.

İşte bu kampanyaya destek vermek isteyen üniversite öğrencileri 1-9 Mart arasında üniversitelerde kermesler düzenleyecek.

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden bir araya gelen öğrenciler, İHH genel merkezi ziyaret ederek dünyada yetim çocukların durumunun daha iyi anlaşılması gerektiğini düşündüklerini belirttiler.

Yetimlerin neden desteklenmesinin gerektiğini anlatmak istediklerini söyleyen öğrenciler, elde edilen gelirle daha fazla yetime sponsor olunacağını söylediler.

İlk etapta kermeslerin düzenleneceği üniversiteler şöyle:

İstanbul üniversitesi
Boğaziçi Üniversitesi
Marmara Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bezmi Alem Üniversitesi
Maltepe Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Sabahaddin Zaim Üniversitesi
Şehir Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
FSM Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
İstanbul Teknik Üniversitesi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Aydın Üniversitesi
Medıpol Üniversitesi
Ticaret Üniversitesi

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.