Üsküdar İHH'dan Gazze'ye yardım kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Temsilciliğinin Üsküdar Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Gazze’ye yardım kermesinin açılış töreni gerçekleştirildi.
Filistin, Filistin - Gazze 25.08.2014

Üsküdar Belediyesi’nin Ramazan ayında ‘İftar Çadırı’ olarak kullandığı Ramazan Çadırında düzenlenen kermese, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in yanı sıra AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ile İHH İnsani Yardım Vakfı Üsküdar Gönüllüleri Başkanı Mustafa Murat Odabaşı katıldı.

Dualarla açılan kermes töreninin ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, en çok mazlumun katledildiği, en çok annelerin öldürüldüğü, en çok çocuğun yetim kaldığı, insanların sevdikleriyle can verdiği Gazze için kermes düzenlendiğini söyledi.

Türkiye’deki her insanın, bu mazlum insanlara dua ve yardım ettiğini kaydeden Nebati, “Bugün de şu anda bu güzelliği birlikte paylaşıyoruz. Şu anda Gazze’de insanlar ne yazık ki katlediliyor. Biz de burada yapabileceğimiz en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Yardımın sembollerinden İHH da burada. Gazzelilerin Türkiye’de sesi olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de “Bizim için zulmün karşısında dik durmak en önemli şiarımızdır. Zulmün karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu anlayışına şartsız inanıyoruz. Çadırdaki sıcaklık iklimsel değil, kalbimizin sıcaklığı da dışa vurmuş durumda” ifadesini kullandı.

Çengelköy Yıldırım Beyazıt Camisi İmamı Mustafa Demirkan’ın yaptırdığı duanın ardından kermes, kurdele kesilerek açıldı.

Öte yandan, evden getirdiği ürünleri kermeste satışa sunan vatandaşlar düzenlenen kermeste Gazze’ye yardımda bulunmak amaçlı olduklarını ve herkesin yardım etmesi gerektiğini vurguladı. Gelirin tamamı Gazze’ye gönderilecek olan kermesi 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.