Vanlı depremzedelerden Arakanlı yetimler yararına kermes
İHH İnsani Yardım Vakfı Van gönüllüleri Arakanlı yetimler yararına kermes düzenledi.
Arakan, Türkiye 11.10.2012

Arakan’da aylardır süren insanlık dışı zulmün geride bıraktığı yetimler için kolları sıvayan gönüllüler kermesle elde ettikleri geliri sponsor aile sistemi ile dünyanın dört bir yanında 27 bin 100 yetim çocuğa ulaşan İHH’nın yetim çalışmaları fonuna aktaracak.

17 yıldır Arakan’da faaliyetlerini sürdüren ve yayınladığı Arakan Raporu’yla Türkiye’de referans kabul edilen İHH İnsani Yardım Vakfı, 3 Haziran 2012’de Arakan bölgesinde patlak veren ve Müslüman azınlığı hedef alan kanlı katliamların başlamasından bu yana bölgedeki yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Van’daki kermes, Van Merkez’de Cumhuriyet Caddesi’nde yapıldı. Kermes, Van İHH gönüllüleri ve İHH Konteyner Kentte kalan gönüllü hanımlar tarafından açıldı. Bazı STK’ın da destek verdiği kermes 4-7 Ekim 2012 arasında gerçekleştirildi.

İHH Arakan Faaliyet Raporu için 
tıklayınız

Online Bağış için 
tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için 
tıklayınız

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.