Vanlı Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi
Van İHH ve Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Van’da “Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi gerçekleştirdi.
Türkiye 17.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında Türkiye ile birlikte dünyada 41 ülke ve bölgede gerçekleştirilen ‘Yetim Dayanışma Günleri’ kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinde de yüzlerce proje gerçekleştirildi. 

Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği kardeş şehirlerin yetimleri vurgusu ile yurtdışı yetim faaliyetlerinin yanı sıra Ankara, Van, Ağrı ve İskenderun’da yetimler için farklı etkinlikler düzenledi.

“Yetim Ailelerine Sağmal Koyun ve Kuzu Hibesi” projesi kapsamında depremzede Van’ı ziyaret eden derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Baysal ve Mustafa Sinan, İHH İnsani Yardım Vakfı Van Gönüllüsü Ercan Çıplak ile daha önce tespit edilen 10 farklı yetim ailesine 5’er adet sağmal koyun ve 5’er adet kuzu hibe etti.

Van İHH'nın da destekleriyle hibe edilen koyun ve kuzularla hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayacak olan yetim anneleri; kısa süre içerisinde çevrelerindeki diğer ihtiyaç sahibi ailelere de destek olacakları taahhüdünde bulundular.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.