Vanlı yetimler emin ellerde
İHH’nın başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası kapsamında yetim ailelere yönelik projeler hayata geçirilmeye devam ediyor.
Türkiye 01.03.2013

Van İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri, daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi 104 aileye mutfak tüpü dağıttı.

İl genelinde 400 yetim ve ailesine yardım ulaştıran gönüllüler, ailelerin gıda ve giyim ile ilgili ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Van’da 280 yetimi sponsor aile sistemi kapsamında düzenli nakdi yardımlarla destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, gönüllüler aracılığıyla bölgede çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyor.

12 yaş üstü yetimlerle kitap okuma etkinlikleri düzenleyen İHH Van gönüllüleri ilerleyen zamanlarda Yetim Dayanışma Günleri çerçevesinde 1 ay sürecek bir futbol turnuvasına imza atacak.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.