Yalova’da yetim projesine tam destek
Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine tam destek verdi. Kendisi de bir yetime sponsor olan Yurtman, tüm idareci, öğretmen ve velileri bu hayırlı projeye destek vermeye çağırdı.
Türkiye 19.12.2013

 

Yurtman, öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren, yardımlaşma, başkalarını düşünme, başka şehir, ülke, hatta kıtalardaki kardeşlerinin dertleriyle ilgilenmesinin değerlerimiz açısından büyük bir kazanç olduğunu belirterek, “Bu projeyi gerçekleştiren İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine ve bu projeye destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öte yandan; “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında Yalova’daki okullarda tanıtım çalışmaları da sürüyor. Bu kapsamda Yalova İmam-Hatip Lisesi ve Ortaokulu, Merkez İmam-Hatip Ortaokulu, Çiftlikköy İmam-Hatip Ortaokulu, Altınova Tavşanlı İlkokulu ve Ortaokulu, Altınova Anadolu Lisesi, Altınova Anadolu Lisesi, Termal Yeni Mahalle Orta Okulu, Yalova Endüstri Meslek Lisesi İdareci, öğretmen ve öğrencileri ziyaret edildi.

Yalova İmam-Hatip Ortaokulunda yapılan sunum sonrası ise, okul öğrencilerinden Melike Er, ailesini ikna ederek tek başına bir yetime sponsor oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, bu örnek davranışı ve duyarlılığından dolayı Er’e teşekkür belgesi verdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.