Yaptığı resmi Filistin’e bağışladı
İHH Erzurum gönüllüleri tarafından “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” projesine destek için bir program düzenlendi. Programda Erzurum Güzel Sanatlar Lisesi’nde okuyan Yusuf Senem’in yaptığı resi
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 10.04.2010

Anadolu’nun her köşesinde gerçekleştirilen ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ destek programlarına Erzurum gönüllüleri de katıldı.

Erzurum gönüllüleri tarafından düzenlenen programa katılan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez bir konuşma yaptı. Sönmez, katılımcılara İHH’nın projeleri hakkında bilgi verdi. Gülden Sönmez ayrıca konuşmasında ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ organizasyonu hakkında Erzurumluları bilgilendirdi. 

Sönmez, ambargo altındaki Filistin halkına insani yardım malzemelerini götürmek için Mayıs ayı içerisinde gemilerle Gazze’ye gitmeyi planladıklarını belirtti. Çalışmaya 42 ülkeden sivil toplum kuruluşlarının destek olduğunu ifade eden Sönmez, Erzurum halkının da desteklerini beklediklerini söyledi. 

Sönmez’den sonra diğer konuklar da kürsüye çıkarak Filistin konusunda yapacakları çalışmaları anlattılar. 

Programın yapıldığı salonda ayrıca resim sergisi düzenlendi. Erzurum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Yusuf Senem yaptığı tabloyu, Gazze halkına gönderilmesi için bağışladı. Tablo açık artırma ile satıldı. Geliri İHH’ya bağışlandı. Genç sanatçı Yusuf Senem, “Eserimin böyle hayırlı bir şekilde değerlendirilmesinden büyük mutluluk yaşadım” dedi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.