Yaralı Gazzelileri İHH gönüllüleri karşıladı
Sağlık Bakanlığı tarafından Afyon'a getirilen Gazzeli kardeşlerimizi İHH gönüllüleri karşıladı.
Filistin 29.08.2014

İsrail saldırılarında yaralanan ve tedavisi Türkiye'de yapılacak 10'u çocuk 33 yaralıyı taşıyan askeri uçak, Afyonkarahisar'a ulaştı.

Gazzelileri hastane bahçesinde İHH İnsani Yardım Vakfı üyeleri karşıladı.

Konvoy eşliğinde, ellerinde Filistin bayrakları ile hastaneye gelen İHH üyeleri burada, Filistin’e destek eylem yaptılar.

Hastane önündeki vatandaşlar, Türkçe ve Arapça "Kahrolsun İsrail", "Gazze'ye bin selam direnişe devam" sloganları attı.

Filistinli yaralılardan bazılarının ambulanstan indikten sonra zafer işareti yaptıkları görüldü.

Bir kadının ambulanstan indirilen çocuğun elini sıkı sıkı tutması, duygulu anlar yaşattı. Yaralılara vatandaşlar tarafından kırmızı karanfil verildi.

TABURCU OLACAKLARI GÜN BAYRAMIMIZ OLACAK

Eylemciler adına basın açıklaması yapan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk, İsrail ile Filistin arasındaki savaşın galibinin Müslümanlar olduğunu kaydetti.

Gazze’nin kurtulduğu, bağımsızlığını ilan ettiği gün oraya gideceklerini söyleyen Ertürk, “Gazzeli kardeşlerimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde tedavi olacaklardır. Gazzeli kardeşlerimiz yalnız değildir, bugünde onların yanındayız, yarında onların taburcu olacağı gün inşallah bayramımız olacak ve onları memleketlerine yürüyerek, ellerini sallaya sallaya göndereceğiz. Dualarımız bunun içindir, Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

Açıklamanın ardından gurup üyeleri dağıldı.

İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze'ye başlattığı 51 gün süren saldırılarda, 2 bin 145 kişi hayatını kaybetmiş, 10 binden fazla kişi yaralanmıştı. Mısır'ın arabuluculuğunda Kahire'de yürütülen ateşkes görüşmelerinde Filistinli gruplarla varılan ateşkes çerçevesinde İsrail, 26 Ağustos'ta saldırılarını durdurmuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.