Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Yazlık Köyü İlkokulu bir yetime kardeş oldu

Çatalca’daki Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve bir öğretmeniyle “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında bir yetimi kardeş edindi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Türkiye’nin her bölgesinde uygulanmaya ve destek bulmaya devam ediyor. Türkiye’de 81 ilde uygulanan proje ile 17 bin 286 yetimin 700 bin öğrenci tarafından hayata hazırlandığı büyük bir kardeşlik ağına erişti. Okullarda büyük fedakârlık ve paylaşımlarla devam eden projeyle ilgili her gün güzel örnekler ve öğrencilerin yaptıkları güzel çalışmalar, iyiliğin yarışana heyecan katıyor. Buna son örnek Çatalca’nın en uzak köylerinden birisi olan Yazlık köyünün öğrencilerinin yaptığı çalışma oldu. Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve öğretmeni Müjgan hanımın gayretiyle öğrenciler “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine katıldı. Müjgan Öğretmen, projeyi ilk duyduklarında öğrencilerle paylaştığını, çocuklar da kendi aralarında konuştuktan sonra projeye katılmaya karar verdiklerini belirtti.

Harçlıklarının büyük bir kısmını kardeşleriyle paylaşmak üzere kumbaralarına atan öğrenciler yetim kardeşlerini Arnavutluk’tan seçti.

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, İstanbul Milli Eğitim Ar-Ge koordinatörü Hasan Bilici ve Şentürk Mengüngül, İHH İstanbul Yetim Birim Sorumlusu Reşat Başer ve Çatalca İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Uslu beraberindeki heyet, Yazlık Köy Okulunu ziyaret etti. Heyeti okul idarecisi ve Müjgan Öğretmen, öğrencileriyle beraber heyeti karşıladı. Proje sunumunu 10 öğrenciye yapan Reşat Başer, “Proje boyunca yaptığım en güzel sunumu yapıyorum. Yetim kardeş için bir araya gelmelerinin ve paylaşımlarının çok önemli olduğu söyleyerek, hepsini tek tek tebrik etti.”

Sunumun ardından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Anadolu’dan Suriye’ye briket ev
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan “Mazluma Çatı Ol” kampanyası kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden projeye 170 TIR dolusu briket desteği geldi.
23.06.2020
Yetimlere bayram sürprizi
İHH Gönüllü Motorize ve Off-Road ekipleri, bayramda 750 yetimi sevindirmek için yola çıktı. İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemiyle desteklenen yetimlere oyuncak ve çeşitli hediyeler ulaştırıldı.
26.05.2020
Afrikalı Ali iyilik peşinde
Afrikalı Ali olarak tanının ünlü radyocu Ali Şentürk, İstanbul’un arka sokaklarında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Ramazan yardımlarına eşlik etti. Muhtaç ailelere gıda, zekât- fitre ve ayakkabı ulaştırıldı.
16.05.2020

SON HABERLER

 • İHH, Kurban'da 52 ülkede olacak
  13.07.2020
  İHH, 28 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Rahmettir” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 52 ülkesine yola çıkacak. İHH’nın bu yılki kurban bedeli 900 TL.
 • Çeyrek asırlık katliam: Srebrenitsa!
  11.07.2020
  Bugün Srebrenitsa soykırımının 25. yıldönümü. Soykırımda hayatını kaybeden 8 bin 372 kişiden sadece 6 bin 652’si bulunarak Potoçari Anıt Mezarlığı’na defnedilebildi.
 • Macaristan’dan İHH’ya ziyaret
  09.07.2020
  Macaristan İslam Birliği Başkanı Zoltan Bolek, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay ile görüştü.
 • Musul’daki okullar onarılıyor
  09.07.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, çatışmalardan dolayı kullanılamaz hale gelen Irak’ın Musul kentindeki 3 farklı okulu onarımdan geçirerek yeniden öğrencilerin hizmetine sunacak.
 • Yemen’e 250 bin kişilik yardım
  06.07.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, insani krizin sürdüğü Yemen’de 2020 yılının ilk 6 ayında 250 bin kişiye acil yardım malzemesi ulaştırdı. Yardımlar, Yemen’in tüm bölgelerine ulaştırıldı.