Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Yazlık Köyü İlkokulu bir yetime kardeş oldu

Çatalca’daki Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve bir öğretmeniyle “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında bir yetimi kardeş edindi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Türkiye’nin her bölgesinde uygulanmaya ve destek bulmaya devam ediyor. Türkiye’de 81 ilde uygulanan proje ile 17 bin 286 yetimin 700 bin öğrenci tarafından hayata hazırlandığı büyük bir kardeşlik ağına erişti. Okullarda büyük fedakârlık ve paylaşımlarla devam eden projeyle ilgili her gün güzel örnekler ve öğrencilerin yaptıkları güzel çalışmalar, iyiliğin yarışana heyecan katıyor. Buna son örnek Çatalca’nın en uzak köylerinden birisi olan Yazlık köyünün öğrencilerinin yaptığı çalışma oldu. Yazlık Köy Okulu 11 öğrencisi ve öğretmeni Müjgan hanımın gayretiyle öğrenciler “İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine katıldı. Müjgan Öğretmen, projeyi ilk duyduklarında öğrencilerle paylaştığını, çocuklar da kendi aralarında konuştuktan sonra projeye katılmaya karar verdiklerini belirtti.

Harçlıklarının büyük bir kısmını kardeşleriyle paylaşmak üzere kumbaralarına atan öğrenciler yetim kardeşlerini Arnavutluk’tan seçti.

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, İstanbul Milli Eğitim Ar-Ge koordinatörü Hasan Bilici ve Şentürk Mengüngül, İHH İstanbul Yetim Birim Sorumlusu Reşat Başer ve Çatalca İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Uslu beraberindeki heyet, Yazlık Köy Okulunu ziyaret etti. Heyeti okul idarecisi ve Müjgan Öğretmen, öğrencileriyle beraber heyeti karşıladı. Proje sunumunu 10 öğrenciye yapan Reşat Başer, “Proje boyunca yaptığım en güzel sunumu yapıyorum. Yetim kardeş için bir araya gelmelerinin ve paylaşımlarının çok önemli olduğu söyleyerek, hepsini tek tek tebrik etti.”

Sunumun ardından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
17.01.2020
19 ilde öğrencilere destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, 19 ilde eğitim öğretim hayatına devam eden yaklaşık 50 bin ortaokul öğrencisine yardımcı ders kitabı ve akıllı defter dağıttı.
30.12.2019
“Sanat ve İyilik Buluşması”
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen “Sanat ve İyilik Buluşması”na yaklaşık 70 sanatçı katıldı.
07.12.2019

SON HABERLER

 • Başkan Yıldırım’dan İdlib çağrısı
  04.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’nin İdlib ilinin güney kırsalından göç eden ailelerin yerleştirildiği kampı ziyaret ederek savaş mağduru siviller için acil yardım çağrısında bulundu.
 • Kudüs için ‘Umut Cuması’
  24.01.2020
  STK'lar, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası veren İsrail'i protesto etmek için İstanbul’da Fatih Camii’nde ve tüm Türkiye’de sabah namazında bir araya geldi.
 • İdlib'e 10 bin briket ev hedefi
  23.01.2020
  İHH, İdlib’de çadır kentlere alternatif olarak briket ev inşasına başladı. Türkiye kamuoyunda ciddi bir etki uyandıran briket ev projesinde İHH’nın hedefi ilk etapta 10 bin aileyi sıcak yuvaya kavuşturmak.
 • Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
  23.01.2020
  130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
 • Sınıra göç devam ediyor
  21.01.2020
  Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırıları nedeniyle son 4 günde İdlib’in güneyinden kuzeyine doğru göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı 40 bini aştı.