Yedi sınıf yedi yetim
İHH tarafından başlatılan “Her Sınıfın Bir Kardeşi Var” kampanyasına Türkiye’nin çeşitli illerinden destek gelmeye devam ediyor.
Türkiye 05.12.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı desteği ile yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” isimli kampanya kapsamında Şanlıurfa’da bulunan Şanlıurfa Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Suruç İmam Hatip Lisesi, Suruç Anaokulu ve on beş okul daha ziyaret edildi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin çalışmaları sonunda Şanlıurfa Viranşehir Zübeyde Hanım Anaokulu’nda bulunan bütün sınıflar birer yetime sponsor olarak projeye dahil oldular.

Yedi sınıfın yedi yetime umut olduğu çalışma hakkında açıklama yapan Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila örnek davranışlarından dolayı Viranşehir Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine ve Müdür Mehmet Tepeli'ye teşekkür etti.

Çocukların daha küçük yaşlarda yardımlaşma kültürü kazanmalarının çok önemli olduğuna değinen Atila açıklamasında: “Çocukları küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi hedefleyen ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlamayı ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Atila ayrıca kampanyaya destek vererek 5 yetime sponsor olan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Personellerine de teşekkür etti ve diğer kurum ve kuruluşlardan da benzer tavrı beklediklerini ifade etti.

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.