Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde "Mavi Marmara" paneli
Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde, İsrail'in gerçekleştirdiği ve 9 kişinin şehit olduğu Mavi Marmara saldırısı ve ardından yaşanan dava sürecinin anlatılacağı bir panel düzenlenecek.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 21.05.2013

"Uluslararası Hukuk, Tazminat ve Ceza Hukuku Açısından Mavi Marmara Olayı" sloganıyla tanıtılan panelin başlıca konuları şöyle:
 
-Mavi Marmara özelinde Uluslararası Hukuk Kuralları
 
-Türk Ceza Kanununa göre yabancı vatandaşların yargılanması süreci
 
22 Mayıs Çarşamba günü saat 09:30'da başlayacak olan panel, Cevizlibağ Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonu'nda dinleyicileri ile buluşacak.
 
Katil İsrail 31 Mayıs 2010’da Gazze'ye insani yardım taşıyan Özgürlük Filosu ve Mavi Marmara’ya saldırmış ve 9 kişiyi öldürmüştü.
 
6 Kasım 2012 günü ise saldırının sorumlularının cezalandırılması için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Mavi Marmara davası görülmeye başlanmıştı.
 
Geçtiğimiz günlerde ise Mavi Marmara Davası avukatları geminin bayrak devleti olan Komor Birliği Devleti adına Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) İsrail’in cezalandırılması için dava dilekçesi verdi. Bir basın toplantısı düzenleyen avukatlar adına konuşan Ramazan Arıtürk, davanın incelemeye alındığını ve yakın zamanda da başlatılmasını umduğunu belirtti.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.